EdukacjaPorady

Wakacje bez włosów

bikini-1395606_640 (1)

W okresie letnim chętniej pokazujemy więcej ciała i to nie tylko na plaży. Wiele kobiet chętnie zakłada zwiewne sukienki, krótkie spodenki czy odsłaniające koszulki demonstrując swoje wdzięki. Każda z nas chce czuć się swobodnie i atrakcyjnie, dlatego tak ważne jest, by skóra wyglądała zdrowo i promiennie, a przede wszystkim, żeby była gładka.

Gładkość na dłużej
Każda z kobiet marzy o gładkiej skórze, jednak częste golenie przy użyciu maszynki uszkadza naskórek i jest zwyczajnie uciążliwe. Co więcej, po pewnym czasie zaczyna pojawiać się problem z wrastającymi włoskami, co może skutkować zapaleniem mieszków włosowych. Jest jednak alternatywne rozwiązanie. Depilacja woskiem pomoże usunąć włoski na dłużej. Można ją stosować na wielu częściach ciała, nawet na twarzy przy depilacji wąsika. Do tego jest to metoda bezpieczna, o ile oczywiście zabieg zostanie wykonany prawidłowo.

Zdrowie skóry
Depilacja woskiem nie jest łatwym zabiegiem, choć można go przeprowadzać w domu. Zalecane jest jednak wykonanie jej w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo skóry. Najpierw na skórę nakłada się rozgrzany wosk, który dokładnie obkleja włosy. Następnie na to nakłada się odpowiedni materiał, wraz z którym usuwa się wosk i włoski z cebulkami. Nie jest to łatwe, ponieważ włosy należy wyrywać pod kątem 40 stopni. Co więcej, materiał musi być odrywany od skóry z odpowiednią szybkością. Po zakończeniu całego procesu usuwania owłosienia kosmetyczka zwykle nakłada na skórę delikatne kremy lub olejki, dzięki którym skóra pozostaje zdrowa i wygląda promiennie. Jeśli ten dość trudny zabieg zostanie dobrze wykonany, można cieszyć się gładką skórą nawet do sześciu tygodni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na czas wszelkich wakacyjnych wyjazdów, by nie musieć się martwić usuwaniem zbędnego owłosienia w tym czasie.

Co z bezpieczeństwem?
Samodzielne wykonywanie depilacji woskiem może nie tylko być mniej skuteczne. Trzeba też liczyć się z podrażnieniem skóry, co może spowodować infekcję, a także z wrastaniem włosków w skórę, jeśli po ich usunięciu nie zastosuje się odpowiednich preparatów. Bezpieczniej jest wykonywać zabieg w salonie, gdzie przeszkolona w tym osoba zadba o profesjonalne wykonanie depilacji i nasz komfort podczas zabiegu. Dzięki temu ryzyko wszelkich powikłań jest znikome, a poza tym ból przy wykonywaniu zabiegu będzie znacznie mniejszy, niż jeśli wykonuje się to samodzielnie.

Dodaj komentarz