EdukacjaPolecanePorady

Tafta – zastosowanie

pexels-photo-707377Na rynku istnieje wiele eleganckich materiałów, które nadają sylwetce obłędnego wyglądu. Jedną z nich jest tafta. Dobranie jej do odpowiedniego fasonu oraz figury właściciela ubrania gwarantuje niezwykły efekt wizualny. Co warto wiedzieć na temat tej tkaniny?

Tafta to bardzo gustowny materiał. Dzięki swojemu niecodziennemu wyglądowi jest kojarzony przede wszystkim z kreacjami i strojami wieczorowymi, wizytowymi czy balowymi.  W zależności od właściwości tkaniny, jest ona dostosowywana do potrzeb klienta. Tkaniny tafty występują w różnych kolorach, a także wzorach (mogą być dodatkowo zdobione).

Z czego robiona jest tafta?

Tafta jest uznawana za jedną z najszlachetniejszych tkanin na świecie. Prawdziwa jest tworzona z naturalnego jedwabiu. Jednak może się składać także z różnych włókien syntetycznych, takich jak poliester, nylon czy wiskoza, oraz ich mieszanek.

Zastosowanie tafty

Ta tkanina jest używana przede wszystkim do szycia sukien balowych, wizytowych czy wieczorowych, a to wszystko dzięki temu, że jest sztywna i gęsta. Tafta mieni się i szeleści podczas poruszania się, przez co jest dodatkowo atrakcyjna dla wielu kobiet.

Ten materiał jest bardzo efektowny właśnie przez swój kolor. Dzięki temu, że tafta się mieni pod wpływem promieni słonecznych, w zależności od tego jak padnie światło na tkaninę, ubranie zmienia swój efekt wizualny. Warto jednak pamiętać, że może być ona drukowana, haftowana, falista, gnieciona, z różną strukturą, a nawet wielobarwna. Wówczas ma także inne właściwości.

Tafta jest stosowana nie tylko do szycia rozkloszowanych sukni, ale także sukienek koktajlowych i wieczorowych. Wykorzystuje się ją również w bluzkach, spódnicach, kostiumach czy damskich garniturach. Co ciekawe, wiele kobiet decyduje się też na zastosowanie jej jako dekoracji w formie zasłon, pokrowców, dekoracji okazjonalnych czy kotar.

W zależności od rodzaju tafty należy o nią odpowiednio dbać. W tym prasować, prać czy czyścić. Po zakupie ubrania wykonanego z tego materiału, warto więc sprawdzić, jak trzeba z nim postępować.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz