Zapalenie ucha u psa – objawy i przyczyny

pet-dog-puppy-the-shy-52997Nie wiesz na co choruje twój pies? Albo jakie są objawy zapalenia ucha u zwierząt? Przeczytaj nasz artykuł.

Zwierzęta to najmilsi przyjaciele i towarzysze naszego życia. Większość z nas, gdy była dzieckiem, opiekowała się jakimś małym stworzeniem, np. chomikiem. Gdy dorośliśmy do poważniejszych obowiązków, przyszedł czas na wymarzonego psa, który okazał się najlepszym kompanem różnych przygód. Teraz również jako osoby dojrzałe jesteśmy właścicielami czworonogów i staramy się o nie dbać. Niestety zwierzęta – podobnie tak jak ludzie – zapadają na rozmaite choroby.

Popularna choroba – zapalenie ucha

Jedną z najczęstszych dolegliwości, która trapi naszych pupili, jest zapalenie ucha. Niestety objawy tej choroby są bardzo uciążliwe dla zwierząt, ponieważ powodują swędzenie i zaczerwienienie skóry oraz nadmierne wydzielanie woskowiny. Dodatkowo zmienione chorobowo miejsce najczęściej ma podwyższoną temperaturę. Wszystkie te symptomy, które oddziałują na wrażliwą część ciała, jaką jest ucho, powodują również dużą bolesność. Pies, który odczuwa dyskomfort w uchu, staje się apatyczny i mniej chętny do zabawy. Ponadto świąd skóry sprawia, że zwierzę cały czas drapie chore miejsce, co utrudnia mu funkcjonowanie, np. często zatrzymuje się podczas spaceru.

Najlepsze porady

Jak pomóc naszym milusińskim w pozbyciu się tego nieprzyjemnego schorzenia? Po pierwsze, należy szczególnie zadbać o higienę ucha, ponieważ podczas zapalenia rozwijają się bakterie, które powodują uciążliwy przebieg choroby. Wskazane jest również udanie się do weterynarza, który odpowiednio zdiagnozuje naszego psa. Więcej na temat tej choroby można dowiedzieć się na https://sklepzkarmami.pl/poradnik/zapalenie-ucha-u-psa-skad-sie-bierze-leczyc/. Nierzadko jesteśmy przekonani, że występuje ta choroba u psów, które mają oklapnięte uszka, a co za tym idzie – trudniej utrzymać czystość w tym miejscu. Poza tym sądzimy, że taka dolegliwość występuje, gdy zwierzę przebywa na zewnątrz lub często spaceruje po lesie i może zabrudzić uszy, a to już tylko krok od zapalenia. Przeważnie nie kojarzymy zapalenia ucha u psa z reakcją alergiczną na spożywane pokarmy, a tutaj może pomóc specjalna przeciwalergiczna karma https://tinyurl.com/y9h9crxt.

Jak widzimy, zapalenie ucha to przypadłość, która znacząco wpływa na samopoczucie pupila, a podłoże choroby może być nam nieznane, dlatego też warto wypróbować wszelkie możliwości leczenia. Wtedy nasz pies będzie radosny i pełen energii, a my zadowoleni ze zdrowia ulubionego zwierzaka.