Edukacja

Spodnie na Twoją figurę!

business-lady-1584655_960_720Osoby o niestandardowych wymiarach często mają problem z kupnem ubrań. Popularne sieciówki często oferują spodnie w małych rozmiarach albo takie, gdzie w pasie nam pasują, ale nogawki są zbyt obcisłe lub na odwrót. Rozwiązaniem jest więc uszycie spodni na miarę. Wówczas mamy pewność, że będą one idealnie pasować. Tylko jaki materiał powinniśmy wybrać, tak by szybko się nie zniszczył, a był wygodny?

Na rynku istnieje wiele tkanin, z których można uszyć spodnie. Jednak każda z nich sprawdza się w różnych warunkach, jest przeznaczona dla innego rodzaju sylwetki czy zróżnicowanego fasonu ubrania. Warto więc wiedzieć, które materiały są właściwe dla konkretnego rodzaju odzieży.

Z czego uszyć spodnie?

Odpowiednie tkaniny na spodnie to m.in. gładkie, drobne, żakard, strukturalne, drobnowzorzyste czy krepa. Materiały gładkie są cienkie, delikatne w dotyku i elastyczne. Najczęściej wybiera się je na spodnie eleganckie, wieczorowe lub na okres wiosenno-letni. Ich dużym atutem jest subtelny wygląd, który nadaje sylwetce powabu.

Tkaniny drobne łatwo się układają i nie naciągają się. Często również są jednostronne i odbijają światło. Przeznaczone są zdecydowanie dla eleganckich fasonów, takich jak damskie garnitury czy kombinezony. Żakard to materiał miły w dotyku, ale nieelastyczny i miękki. Nadaje się zarówno do krojów wizytowych, jak i codziennych. Jednak występuje z dodatkiem wzoru w przypadku spodni eleganckich.

Tkaniny drobnowzorzyste są elastyczne, cienkie, miłe w dotyku i miękkie. Wybierane są na wizytowe spodenki, spódnico-spodnie bądź kombinezony. Najczęściej ubrania jednak noszone są w okresie wiosny i lata ze względu na grubość materiału. Krepa jest materiałem przeznaczonym na eleganckie, wizytowe spodnie. Jest miękka, elastyczna i delikatna w dotyku. Doskonale układa się na ciele osoby noszącej uszyte z niej ubranie.

Warto pamiętać, że grubsze materiały skrywają niedoskonałości sylwetki. Natomiast cienkie i elastyczne uwidaczniają największe atuty, ale i skrzętnie skrywane niedociągnięcia figury osoby noszącej takiego rodzaju ubrania.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz