Polecane

Skuteczna nauka języka angielskiego

pexels-photo-247819Edukacja języków obcych wciąż spędza sen z powiek nie tylko kursantom, ale także lektorom. Obu stronom zależy na tym, aby przekazać i opanować jak największą ilość wiedzy, jednocześnie wdrażając ją w życie codzienne. Obecnie na rynku istnieje wiele metod i technik edukacji.

Nauka języka obcego powinna być związana z umiejętnościami już nabytymi oraz indywidualnymi zdolnościami kursanta. Coraz częściej wykorzystywane są obecnie metody bezpośrednie, które cieszą się dużą popularnością i skutecznością w edukacji. Stąd ośrodki szkoleniowe decydują się na skorzystanie właśnie z tych technik.

Kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ stawia przede wszystkim na metody bezpośrednie w edukacji. Najstarszą znaną techniką jest metoda Callana. Jednak w Częstochowie stosowana jest jej nowsza i ulepszona wersja – Direct Method for English.

Prowadzący zajęcia przede wszystkim oswajają swoich kursantów z językiem obcym. Ma to na celu zaakceptowanie tego, że mogą się oni w dowolnej chwili przestawić z języka ojczystego na język angielskiego. Po to, aby porozumieć się z osobą, która zaczepiła ich na ulicy.

Spotkania lektorzy prowadzą w języku, którego nauczają, dzięki czemu kursanci cały czas obcują z nim. To znacznie zwiększa efektywność edukacji konkretnych elementów, w tym struktur, słówek i konstrukcji językowych. Wielokrotne powtarzanie dialogów w różnych konfiguracjach zwiększa poziom znajomości języka obcego.

Dodatkowo stosowanie gier i zabaw pozwala na jeszcze szybsze opanowanie wiedzy na dany temat. Powtarzanie słówek pozwala na lepsze ich zapamiętywanie i pozwala na zdobycie szerszych umiejętności wykorzystywania ich na co dzień. Metody bezpośrednie pomagają w pokonaniu strachu i nieśmiałości, które blokują przed używaniem języka obcego.

Edukacja języka angielskiego ma obecnie ogromne znaczenie na rynku pracy, stąd tak wiele osób decydują się na szybkie kursy. Ważne, aby takie szkolenie było dopasowane do indywidualnych potrzeb kursanta. Stąd wciąż poszukiwane są nowsze i bardziej efektywne metody edukacji.

Dodaj komentarz