Dom

Prosty przewodnik po modnych rodzajach posadzek

Gdy zdecydujemy się postawić dom, czeka na nas mnóstwo zadań. Niektóre są mniej przyjemne niż inne, ale musimy przez nie przebrnąć by cieszyć się własnym lokum dopasowanym do naszych oczekiwań i potrzeb. Jeśli nie mieliśmy nigdy wcześniej do czynienia z branżą budowlaną, same nazwy mogą przyprawić nas o zawroty głowy. Posadzki epoksydowe, żywiczne, mineralne… Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Rodzaje posadzek 

Podstawowym podziałem pomiędzy rodzajami posadzek, jest oczywiście podział związany z tworzywem użytym do ich wykonania. Dzięki takiemu kryterium wiemy przynajmniej z czego wykonana jest posadzka, którą możemy obejrzeć w sklepie. A jeśli komuś dalej nic nie powie użyty materiał? Przyjrzyjmy się dwóm najchętniej kupowanym rodzajom posadzek według sklepu podłogi Częstochowa

Posadzki mineralne 

Ten rodzaj posadzki to doskonały wybór, ze względu na jego trwałość. Posadzki mineralne wykonane są na bazie cementu zmieszanego z innym materiałem. Najczęściej stosowane są posypki korundowo-cementowe oraz kwarcowo-cementowe. Zyskały sobie popularność dzięki dużej odporności na uszkodzenia, oraz bezspoinowej budowie. Minimalistyczne, elegancje wykończenie świetnie sprawi się we wnętrzach w stylu skandynawskim. 

Posadzki żywiczne

Ten rodzaj posadzki wykonany jest z żywic elastomerowych pomieszanych z rozpuszczalnikami. Również są bezspoinowe, podobnie do posadzek mineralnych, co więcej dzięki swojej konsystencji, w momencie układania zapełniają wszystkie ubytki i niedoskonałości w podłodze. Mają właściwości antystatyczne, co sprawia że nie przyciągają do siebie kurzu. Dzięki możliwości uzyskania w pełni matowej powierzchni, o posadzce żywicznej powinni pomyślić miłośnicy stylu loft bądź industrial. 

Gdzie możemy kupić posadzkę?

W przypadku inwestycji w nasz własny dom warto sięgnąć po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania oferowane przez firmę https://centrumposadzek.com.pl. Zatrudnieni tam specjaliści dołożą wszelkich starań, żebyś wybrał doskonałą posadzkę dostosowaną w pełni do twoich potrzeb i preferencji.