Porady

Pies w domu – co warto wiedzieć?

pexels-photo-169524Zwierzęta odgrywają w naszym życiu ogromną rolę. Decydując się jednak na adopcję, czy kupno zwierzaka warto sprawę dokładnie przemyśleć. Szczególnie zastanówmy się nad tym, jeśli jest to nasz pierwszy pupil. W tym artykule skupimy się na psach, a właściwie na tym, co warto o nich wiedzieć i jak przygotować się do przyjęcia pod nasz dach „nowego członka rodziny”.

Przeczytaj o żywieniu czworonoga: http://porady.twojachwila.eu/czym-karmic-pupila-w-upalne-dni/

Często postanowienie, ze chcemy mieć psa pojawia się zupełnie nagle i tak samo szybko zostaje zrealizowane. Czy to za sprawą namowy dzieciaków, czy z innych pobudek bierzemy psa do domu, nie przygotowując się na to przyjęcie w żaden sposób. Jak powinniśmy się przygotować? Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, ze decyzja o posiadaniu pupila, nie może być naszą zachcianką. Sprawa jest poważna i nie chodzi o to, by zwierzę oddać po kilku tygodniach czy miesiącach do schroniska. Pomyślmy za tym, czy mamy odpowiednie warunki dla naszego nowego przyjaciela. Jak wygląda nasz tryb życia, czy będzie miał kto wyprowadzać go na spacer, jeśli jeździmy często w podróże służbowe, to czy będziemy mieli go z kim zostawić, etc.

Gdy już przemyśleliśmy sprawę i wiemy, ze na pewno chcemy zostać właścicielem czworonoga, są dwie opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest kupno psa określonej rasy. Jeśli zdecydujemy się na jaka rasę, poczytajmy trochę więcej na jej temat. Każda rasa wymaga trochę innego traktowania oraz innych warunków. Jedne potrzebują więcej przestrzeni, drugie mniej, jedne są mniej aktywne, drugie bardziej itd. Drugą opcją jest wzięcie psa ze schroniska (tutaj również trafiają się psy określonych ras, ale w większości to kundelki).

Sprawdź karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj artykuł o korzyściach ze stosowania karmy bezzbożowej:

Jeśli zdecydowaliśmy się już na rasę, wiemy już mniej więcej jak będzie wyglądał czy zachowywał się nasz pies, możemy zatem przygotować wszelkie niezbędne rzeczy do jego przyjęcia. Wyznaczmy miejsce, które będzie przeznaczone tylko dla niego, przygotujmy mu legowisko i zabawki, wybierzmy odpowiednią karmę. Przy podejmowaniu wyborów tego typu warto również zajrzeć na blogi tematyczne odnośnie psów  https://sklepzkarmami.pl/poradnik/aktywne-psy-jakiej-karmy-potrzebuja-dlaczego/

Dodaj komentarz