PolecanePorady

Jak wybrać odpowiedni kurs angielskiego?

pexels-photo-221166Angielski często używany jest w pracy czy na wycieczkach za granicą. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zapisuje się na kursy językowe. Pozostaje jednak pytanie: jak wybrać odpowiedni kurs dla siebie? Czym się kierować, zapisując się do konkretnej szkoły językowej?

Jaki jest Twój cel?

Nie każdy ma taki sam cel, dla którego chce się uczyć angielskiego. Jednym zależy na umiejętności płynnego posługiwania się językiem, inni z kolei celują głównie w zdanie egzaminu i uzyskanie certyfikatu językowego. Jeśli zależy nam na pierwszym, warto wybrać szkołę, która wykorzystuje metody bezpośrednie, skupiające się przede wszystkim na konwersacji. W drugim przypadku warto znaleźć szkołę, która przygotowuje do egzaminów. Jeszcze lepiej, jeśli dana szkoła ma możliwość przeprowadzania tych egzaminów.

Sprawdź kompetencje lektorów

Najlepsza opcja to wybranie się na lekcje próbne. Wiele szkół ma je w swojej ofercie. Zanim jednak wybierzesz się na lekcje, sprawdź dokładnie założenia danej metody. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, jak wygląda ona w praktyce i czy nauczyciel realizuje wszystkie jej punkty.

Sprawdź daną szkołę

Jeśli szkoła językowa działa już od kilku czy kilkunastu lat i wciąż ma powodzenie – to dobrze dla nas wróży. Często jednak trafiamy na bardzo tanie kursy językowe, które oferowane są przez nowe szkoły. Niska cena jednak nie zawsze idzie w parze z jakością. Ufajmy więc tylko tym szkołom, które są sprawdzone. Najlepiej jest poznać opinie kursantów na różnych forach. Sprawdźmy też, czy dana szkoła uzyskała jakieś certyfikaty i czy lektorzy w niej uczący mają odpowiednie wykształcenie.

Liczebność grup

Liczebność grup również ma znaczenie. Niektóre szkoły idą w ilość, a nie w jakość, by jak najwięcej zarobić. Tym sposobem niestety mamy do czynienia z grupami dwudziesto- czy trzydziestoosobowymi. Przez to tak naprawdę nie wszyscy uczniowie mają szansę się wypowiedzieć na zajęciach. Optymalne grupy powinny mieć maksymalnie 10 osób.

Jeśli interesuje Was dobra szkoła języka angielskiego Częstochowa, zajrzyjcie na stronę:  http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz