Porady

Osobowość a predyspozycje do nauki języka

Zastanawiasz się, dlaczego akurat Tobie nauka języka obcego przychodzi z trudem? Czy wiesz, z jakiego powodu jedni są poliglotami, a drudzy ledwo co potrafią porozumieć się, np. po angielsku? Nasze umiejętności dotyczące przyswajania języków obcych, w dużej mierze zależą od osobowości. Więcej na ten temat przeczytasz poniżej.

Analityk – metodyczna nauka angielskiego

Jeśli jesteś typem analityka, lubisz podchodzić do nowych zadań metodycznie. Starasz się znaleźć źródło i z niego czerpać jak najwięcej, przy okazji rozkładając wszystkie zagadnienia na czynniki pierwsze. Jeśli chcesz efektywnie nauczyć się angielskiego, musisz dopasować metodę do swojej osobowości. Jako analityk, powinieneś rozpisać wszystkie rzeczy, których chcesz się nauczyć i obok nich wypisać źródła i metody, które wydają się być dla Ciebie najkorzystniejsze.

Dyplomata – liczy się różnorodność

Osobowość dyplomatyczna, często może być porównywana do natury cholerycznej człowieka. W obydwu przypadkach, sprawdza się różnorodność. Jeśli to jest Twój typ osobowości, z pewnością nie lubisz nudy. Dlatego w Twoim przypadku, nauka powinna być zaplanowana tak, by poznawać język angielski na różne sposoby – słuchając muzyki, czytając książki, oglądając seriale, tworząc fiszki lub robiąc mapy myśli.

Odkrywca – niekonwencjonalne sposoby na naukę angielskiego

Odkrywca nie lubi utartych schematów i powielania błędów. Dlatego, gdy jesteś taką osobowością, nauka angielskiego musi sprawiać Ci przyjemność. Nie lubisz siadać do książek i robić zadań. Najlepiej uczysz się dzięki podróżom, rozmowom z obcokrajowcami lub w czasie przeznaczonym na rozrywkę.

Uniwersalna metoda nauki języka angielskiego

Istnieje jednak pewna metoda, która sprawdza się uniwersalnie, jeśli chodzi o naukę angielskiego. Najlepiej przyswoić ten język poprzez rozmowę. Wtedy nie tylko pracujemy na koncentracją, fonetyką i poprawną budową zdań, ale jednocześnie budujemy swoją pewność siebie i relacje z innymi. Pomoże nam w tym kurs, na którym nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ odbywa się za pomocą nowoczesnych metod.