DomPolecanePorady

Betoniarnia – jak wybrać dostawcę betonu na budowę?

Wybranie odpowiedniego producenta betonu nie jest łatwe, szczególnie, gdy robimy to po raz pierwszy. Dlatego warto dowiedzieć się, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego materiału z betoniarni. W tym artykule podpowiadamy, czym się kierować wybierając beton i jak klasy tego produktu wpływają na jego zastosowanie oraz jakość.

Beton betonowi nierówny

To, że do wyprodukowania betonu potrzebujemy 3 składników, każdy wie. Jednak jeśli chodzi o wybranie odpowiedniego rodzaju owego materiału, robi się trudniej. Przede wszystkim, dlatego że w zależności od zastosowania, beton dzieli się na klasy. W danej klasie jeden składnik będzie przeważał nad drugim lub sama mieszanka zostanie wzbogacona o składniki chemiczne, mineralne lub włókna. Zerkając na konspekt budowlany, wiemy, jaki rodzaj betonu nam jest potrzebny, ponieważ widzimy specjalistyczne oznaczenia tego substratu. Ale to nie wszystko, by wybrać odpowiedni beton. Musimy też wiedzieć, dlaczego jedna klasa sprawdzi się w przypadku wylewania fundamentów, a druga wtedy, kiedy należy zrobić bazę z betonu pod posadzkę w kuchni, garażu lub na balkonie. Warto więc wiedzieć, że klasa betonu wskazuje nam jedynie na poziom jego odporności na uszkodzenia, nacisk wagowy lub gęstość. Nie bierze natomiast pod uwagę czynników zewnętrznych.

Klasa to nie wszystko – jak wybrać beton?

Często zdarza się, że wybierając beton do lekkiej inwestycji, np. wylania go pod posadzkę, kierujemy się jedynie klasą materiału. Nie biorąc pod uwagę warunków zewnętrznych – które mogą wpłynąć na trwałość betonu – szybko okaże się, że mimo zakupu materiału rekomendowanej do zastosowania klasy, beton straci na jakości lub zacznie pękać. Dlatego powinniśmy dokładnie przemyśleć wybór rodzaju betonu, biorąc pod uwagę możliwości uszkodzeń mechanicznych lub zmiennych warunków atmosferycznych w miejscu, gdzie wylejemy zaprawę. Dzięki temu, będzie on trwały i nie zostanie narażony na uszkodzenia. Najlepszy beton Wieluń zamówisz w tej renomowanej betoniarni: http://wlodar.com.pl/. Producent ten oferuje materiał najwyższej jakości we wszystkich klasach.