DomPolecane

Jak dobrać dach do stylu budynku?

Zastanawiasz się, jak dobrać dach do stylu budynku? Nie wiesz, jaki kolor i rodzaj pokrycia będzie ekonomiczny i trwały? Czas poznać jedno z najpopularniejszych zadaszeń w ostatnich latach. Blachodachówka i blacha trapezowa to optymalne rozwiązania na każdy rodzaj domu. Jego styl nie ma znaczenia, ponieważ warianty, w jakich dostępne są te materiały, pozwalają dopasować je nawet do rustykalnych budynków. Sprawdź, który z nich będzie odpowiedni na Twoje mieszkanie.

Blachodachówka modułowa – elegancka i trwała

Blachodachówka modułowa to najbardziej uniwersalne poszycie. Sprawdzi się zarówno na nowoczesnych, jak i rustykalnych obiektach. Piękne przetłoczenia na blasze oraz możliwość zamówienia jej w niestandardowym kolorze z palety RAL, czynią ją królową polskich domów i lokali. Jest estetyczna i świetnie spaja styl, w jakim wzniesiony jest dom. Jej walory podkreślają akcesoria wykończeniowe, takie jak, np. gąsior modułowy, śniegołapy lub rynny. Każdy dodatkowy element ozdobny i funkcjonalny na dachu, może diametralnie zmienić sposób prezentowania się blachodachówki. Z uwagi na to, że została stworzona z myślą o imitowaniu dachówek ceramicznych, jej wygląd spodoba się  nawet najbardziej wymagającym klientom.

Blacha trapezowa – rozwiązanie dla oszczędnych

Blacha trapezowa jest pokryciem najtańszym, ale zarazem wcale nie gorszym od blachodachówki. Na korzyść pokrycia z tego materiału a pewno przemawia jego cena i trwałość. Jest także odporne na rdzewienie i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli blacha trapezowa jest dodatkowo powleczona, np. alucynkiem czy ocynkiem, będzie jeszcze trwalsza. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zadaszenia z owego materiału, warto najpierw kierować się stylem i bryłą domu. Na więźbie o ostrych kątach nachylenia i skomplikowanej konstrukcji, blacha trapezowa nie zda egzaminu. Kiedy szukamy ekonomicznego poszycia na płaski dach domu jednorodzinnego, wtedy będzie ona strzałem w dziesiątkę.