PolecanePorady

Jak zagospodarować teren wokół hali przemysłowej?

Różnego rodzaju hale produkcyjne i przemysłowe to coraz częstszy widok na obrzeżach polskich miast. Budowane są z coraz większą starannością i dbałością o estetykę. Jak zagospodarować teren wokół hali, aby całość tworzyła przyjemny dla oka widok?

Kostka brukowa czy trawnik?

Zarówno kostka brukowa, jak i trawnik są bardzo wskazane. W połączeniu tworzą bardzo funkcjonalne i jednocześnie ładne rozwiązanie. Kostka brukowa ułożona na parkingu i na podjazdach do bram to bardzo nowoczesne i funkcjonalne wyjście. Kostka powinna być ułożona profesjonalnie. Będzie ona narażona na dosyć wzmożony ruch i spore obciążenia.

Trawnik natomiast stanowi estetyczną część otoczenia. W niedużej odległości od hali, na trawniku warto postawić zadaszoną altanę. Może ona służyć pracownikom w okresie letnim jako miejsce odpoczynku w trakcie przerwy. Będzie to jednocześnie dobre miejsce dla klientów, którzy mając chwilę, mogą tam zapalić papierosa i zaczekać na ewentualny załadunek towaru.

Hala przyjazna dla pracowników

Każda hala, w której odbywa się produkcja czy jakakolwiek inna działalność, powinna być miejscem przyjaznym dla pracowników. Ci ludzie spędzają w pracy większą część dnia i obowiązkiem pracodawcy jest stworzyć im przyjazne warunki.

Hala powinna być dobrze doświetlona, najlepiej naturalnym światłem. Powinna więc mieć jak najwięcej okien, a ich rozmieszczenie odpowiednio dostosowane do prac odbywających się na hali.

Bramy załadunkowe na halach powinny być dostosowane do specyfiki prowadzonej działalności. Muszą być wysokiej jakości, aby nie stanowiły problemu dla właściciela firmy. Bramy przemysłowe Częstochowa oferują całą gamę bram dla przemysłu. Między innymi bramy segmentowe, podwieszane, roletowe i harmonijkowe. Wybór konkretnej bramy musi być bardzo przemyślaną decyzją, aby ułatwiać ewentualne załadunki i przeładunki towarów.

Pomieszczenie biurowe

Hale produkcyjne są często połączone z pomieszczeniami biurowymi, które są nieodzowną częścią każdego biznesu. Wygląd biura to wizytówka firmy. Dlatego hala i biura powinny stanowić jednolity, przyjemny wygląd. Warto więc zadbać o ładne ergonomiczne okna. Wszelkie informacje o bramach przemysłowych i oknach znajdują się tutaj: http://dwd.pl.