DomPolecanePorady

Beton towarowy – jakie ma zastosowanie?

Każdy, kto planuje budowę domu, z pewnością słyszał o betonie towarowym. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają betoniarki i nie mają warunków, by wyrobić beton na swoim podwórku. Jakie zastosowanie ma beton towarowy i czym się różni od zwykłego betonu?

Beton towarowy, czyli jaki?

Beton towarowy to materiał produkowany na węzłach betoniarskich i przywożony do klienta w betonowozie lub samochodzie samowyładowczym w postaci mieszanki betonowej. Produkuje się go z kruszywa drobnego i grubego, a także z cementu, wody oraz dodatków wpływających na jego właściwości. To, co odróżnia go od betonu, który mieszamy sami w betoniarce, to przede wszystkim parametry i właściwości. Sami nie jesteśmy w stanie idealnie dobrać proporcji składników tak, by beton otrzymał najlepsze właściwości, a przede wszystkim miał odpowiednią wytrzymałość.  Beton towarowy będzie więc idealny do tworzenia wszelkich elementów konstrukcji. Ponadto dzięki niemu zaoszczędzimy sporo czasu. 

Do czego wykorzystać beton towarowy?

Beton towarowy ma praktycznie takie samo zastosowanie jak zwykły beton. Ze względu na swoją trwałość oraz plastyczność, wykorzystywany jest szeroko w budownictwie. Przede wszystkim używa się go do tworzenia elementów konstrukcyjnych, takich jak fundamenty, ściany, słupy, stropy czy wieńce. Elementy te mają bardzo ważne znaczenie przy trwałości całej konstrukcji. Nic dziwnego, że chcemy, by beton był jak najwyższej jakości. 

Jak wybrać dobry beton towarowy?

Przede wszystkim warto skorzystać z usług renomowanej wytwórni betonu, np. http://wlodar.com.pl/, która posiada odpowiednie certyfikaty i uprawnienia. Jeśli znamy jakieś zaufane ekipy budowlane, możemy dopytać, skąd biorą beton, by wybrać sprawdzonego już producenta. Pamiętajmy też, że firma, która przywozi nam beton, powinna wystawić dokument WZ, na którym znajdą się wszelkie informacje odnośnie do parametrów mieszanki betonowej, jej składu itp. Upewnijmy się również, że otrzymamy paragon lub fakturę VAT. W przeciwnym wypadku nie będziemy mogli zareklamować dostarczonego nam materiału.