PolecanePorady

Nowoczesny e-learning dla najmłodszych

school-73497_640Kursy językowe online są już bardzo popularnym zjawiskiem. Nauka przez internet już od dawna zdobywa wielu zwolenników. Ale czy słyszeliście o takim e-learningu, który dotyczy wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej? Na takiej zasadzie działa właśnie platforma edukacyjna squla.pl. Co prawda nie zastępuje ona tradycyjnej nauki w szkole, ale jest świetnym uzupełnieniem. Dzięki niej dzieci mogą poukładać i uporządkować zdobywaną w szkolę wiedzę oraz powtórzyć materiał na sprawdzian czy kartkówkę.

Czy nauka przez internet jest skuteczna?

Oczywiście wielu rodziców przekonanych jest, że wszelkie informacje, które zamieszczone są w internecie są niewiarygodne i nierzetelne. Nie twierdzimy, że wszystko, co ludzie piszą w internecie jest prawdą. Są jednak witryny, z którymi naprawdę warto się zapoznać. Jedną z takich witryn jest platforma edukacyjna squla.pl (https://www.squla.pl/). Stworzona została ona specjalnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Obejmuje więc materiał zarówno z przedszkola, jak i wszystkich klas szkoły podstawowej. Dlaczego warto jej zaufać? Ponieważ znajdujące się tutaj gry i quizy są zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2016/2017. Co więcej, zostały one opracowane przez nauczycieli oraz autorów podręczników szkolnych. To chyba najlepsza gwarancja, że wiedza przekazywana przez tę platformę jest rzetelna i wiarygodna.

No dobrze, ale co z tą skutecznością? Czy cokolwiek w internecie może dorównać wiedzy przekazywanej w szkole? Oczywiście platforma squla.pl nie zastąpi tradycyjnego nauczania, choć jakby się uprzeć, z pewnością niejeden nauczyłby się tutaj więcej niż w szkole. Musimy wziąć jednak pod uwagę wiek naszego dziecka. Nasze pociechy w tym okresie potrzebują do rozwoju wszelkich zabaw, które rozwijają ich zdolności postrzegania świata oraz pomagają im poznawać otoczenie. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że dzieci nie zawsze potrafią się skupić. Czasem potrzebują dodatkowych bodźców, które sprawią, że dziecko zainteresuje się czymś i zapragnie coś poznawać. Tak właśnie działają różne gry, dostępne na platformie squla.pl. Zawierają one wiele obrazków, dźwięków i animacji, które sprawiają, że dziecko staje się ciekawe. Nasza pociecha skupia się na tym, co ma przed oczami, a nic dookoła nie rozprasza wówczas jego uwagi.

Czy możemy mieć wgląd do nauki dziecka?

Oczywiście istnieje taka możliwość. Kiedy zakładamy dziecku konto na portalu squla.pl i wykupujemy abonament, możemy również automatycznie założyć konto rodzicielskie. Dzięki niemu mamy dokładny wgląd do tego, co nasze dziecko robi na platformie. Wraz z kontem otrzymujemy możliwość wprowadzania wszelkich zmian do profilu naszego dziecka. Możemy np. dostosować gry do jego poziomu trudności. Co tydzień otrzymujemy także raport na temat tego, w jakie gry nasze dziecko grało w ciągu tygodnia, jakie przedmioty najbardziej go interesowały, jakie robi postępy w nauce i z czym sobie nie radzi. Dzięki temu możemy pomóc mu rozwiązywać wszelkie trudności, wytłumaczyć niejasności i nadrobić wszelkie zaległości. Platforma daje tez możliwość wysyłania dziecku motywujących wiadomości.

Dodaj komentarz