EdukacjaLifestylePolecanePoradyZdrowie

Życie łatwe do przejścia

03a04b42dad00e5d53d0a8ad5e1f3378ccde6350Kontuzje, urazy lub schorzenia towarzyszą człowiekowi niezależnie od tego czy jest aktywny fizycznie czy nie, chociaż często to właśnie sport, szczególnie ekstremalny bądź wykonywany zbyt intensywnie niesie szansę na niechciane dolegliwości.

Najgorszą drogą do urazów jest oczywiście wypadek losowy. Niezależnie od sytuacji, warto takie urazy lub kontuzje wyleczyć prawidłowo, zwłaszcza nasze „fundamenty” – nogi oraz plecy. Z pomocą przychodzą stabilizatory, a jeszcze inaczej – ortezy, które nie odciążają całkiem kończyny, a zabezpieczają podczas rekonwalescencji. Nie osłabia ich, gdyż nadal są używane, ale z pewną asekuracją.

Orteza stawu skokowego idealnie (np. https://www.tvokazje.pl/ortezy/143-uniwersalna-orteza-stawu-skokowego-5901289130554.html) sprawdza się po jego skręceniu, bądź gdy odczuwalna jest jego niestabilność podczas ruchu. Często chociażby w siatkówce ofiarom kontuzji staje się kolano, miała tam miejsce rekonstrukcja, co za tym idzie długa rehabilitacja. Tutaj przydatna jest orteza stawu kolanowego.

W przypadku schorzeń pleców, przy rwie kulszowej czy zespole mięśnia gruszkowatego na ratunek przychodzi opaska instalife plus. Działa ona na zasadzie akupresury. Wystarczy zapiąć pod kolanem, a ta będzie skutecznie łagodzić ból i przyniesie ulgę w krótkim czasie..

Przed zakupem takich produktów jednak warto zasięgnąć porady specjalisty, gdyż może się okazać w przypadku lżejszych urazów, że potrzebny jest stabilizator w momencie gdy tylko uprawiamy dany sport bądź wykonujemy pewną czynność. Ignorowanie problemu może skończyć się nawet operacją i co za tym idzie, dłuższą rehabilitacją.

Dodaj komentarz