PolecanePorady

Notatki metodą map koncepcyjnych – patent na angielski

Jesteś wzrokowcem i chcesz nareszcie perfekcyjnie mówić po angielsku? W naszym artykule poznasz niezawodną metodę nauki angielskiego, która polega na robieniu notatek w formie map koncepcyjnych. Już nigdy spisywanie ważnych informacji na kursie języka nie będzie nudnym zajęciem!

Nudne notatki to przeżytek – efektywny angielski

Chcąc się czegoś nauczyć, najlepszym i najszybszym sposobem na osiągnięcie tego celu będzie wybranie sposobu edukacji. Jedni są słuchowcami, więc po prostu nagrywają wykłady na dyktafon albo czytają to, co zapisali, tworząc w telefonie wiadomości głosowe. Większość z nas to jednak osoby zapamiętujące to, co zobaczą. Podkreślamy tematy i najważniejsze zagadnienia lub zaznaczamy słówka na kolorowo. Często jednak to nie wystarczy i wtedy trzeba stworzyć sobie nowy patent na naukę. Dlatego dzisiaj dowiesz się, jak wykorzystać metodę map koncepcyjnych do poszerzania i utrwalania swojej wiedzy z języka angielskiego.

Mapy koncepcyjne – wzrokowiec uczy się angielskiego

W mapach koncepcyjnych chodzi o kategoryzowanie danego zagadnienia. Jeśli z ich pomocą chcesz uczyć się angielskiego, poniższy przykład unaoczni Ci, jak wykorzystać patent map w praktyce.

Powiedzmy, że uczysz się biznesowego angielskiego. W zeszycie na środku kartki piszesz więc kategorię odpowiadającą, na przykład spotkaniom. Od niej odprowadzasz „chmurki” ze słówkami najczęściej używanymi w danej kategorii. Cały notatnik prowadzisz tylko i wyłącznie po angielsku. Takie kategoryzowanie w mapie koncepcyjnej, ułatwia zapamiętywanie słówek metodą skojarzeń, a brak polskiego tłumaczenia przestawia umysł na język docelowy, stąd mózg się nie rozprasza.

Szkoła angielskiego, a mapy koncepcyjne

Jeśli chcesz, by szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ pomogła Ci perfekcyjnie władać angielskim, samo słuchanie wykładów i praca na zajęciach to za mało. Wykorzystaj notatki metodą map koncepcyjnych, by móc powtarzać materiał w domu i tym samym szybciej nauczyć się angielskiego.