EdukacjaPorady

Kąpiel przeciwłupieżowa Specifique od Kerastase odżywi i nawilży suchą skórę głowy

hairloss2Skuteczny szampon przeciwłupieżowy, sucha skóra głowy, włosy suche, włosy uwrażliwione
Nieestetyczne, zdobiące naszą głowę i ubrania płaty naskórka to łupież. Łupież może mieć wiele odmian, przy czym pojawia się również w innych rejonach ciała. Złuszczający się naskórek może być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, jak też objawem chorób wewnętrznych. W momencie, gdy zauważmy na naszej skórze łupież, należy jak najszybciej podjąć leczenie. W przeciwnym wypadku schorzenie to może przeobrazić się w łojotokowe zapalenie skóry. Czasem konieczna jest wizyta u specjalisty, ale w wielu przypadkach problem rozwiązuje odpowiedni preparat przeciwłupieżowy.

Łupież i jego objawy

Łupież skóry głowy to białe, pokryte tłuszczem fragmenty martwego naskórka, który wskutek nadmiernego złuszczania się, pojawia się na włosach i ramionach. Zwykle stanowi temu towarzyszy swędzenie skóry głowy, która jest wysuszona. Schorzenie to może powodować pewien dyskomfort psychiczny, zwłaszcza w kontaktach towarzyskich. Łupież najczęściej pojawia się w okresie zimowym, kiedy chroniona nakryciami głowa zaczyna wydzielać ciepło, co powoduje przesuszenie skóry. Dolegliwość może mieć związek z działalnością obecnych na skórze głowy grzybów, które pojawiają się również na skórze osób zdrowych. Jakie są inne przyczyny występowania łupieżu?

Przyczyny łupieżu

Łupież powstaje wskutek przesuszenia skóry głowy, co zwykle ma miejsce zimą. Dolegliwość ta może towarzyszyć skórze podrażnionej lub łojotokowemu zapaleniu skóry. Niekiedy przyczyną jest zbyt rzadkie mycie włosów, wówczas nagromadzone sebum i martwy naskórek zatrzymują się na włosach i ubraniach. Łupież może być związany również z łuszczycą i egzemą. Zdarza się, że powstaje on w wyniku nadwrażliwości skóry głowy na pielęgnacyjne składniki obecne w preparatach przeznaczonych do włosów. Wśród czynników powodujących łupież wymienia się także drożdże (malassezia), które podrażniają skórę i stymulują produkcję nowych komórek i usuwanie starych. Pojawienie się grzybów na skórze może mieć związek z nadmierną produkcją łoju przez gruczoły, stresem, chorobami neurologicznymi, niską odpornością organizmu bądź niedostateczną higieną. Czynniki ryzyka wystąpienia łupieżu to m.in. płeć (męska), rodzaj włosów (przetłuszczające się) i niewłaściwa dieta (niedobory cynku, witamin z grupy B, kwasów tłuszczowych).

Jak działa kąpiel przeciwłupieżowa dla suchej skóry głowy?

Jeśli nieprzyjemna dolegliwość dotyczy właśnie Ciebie, warto zainwestować w kosmetyk, który pomoże Ci pozbyć się łupieżu szybko i skutecznie. Jednym z preparatów, który oczyści skórę głowy z nieestetycznych płatków naskórka, a także ma właściwości łagodzące podrażnienia jest Kąpiel przeciwłupieżowa Specifique od Kerastase. Wskazaniami do rozpoczęcia kuracji przeciwłupieżowej z użyciem tego kosmetyku są sucha skóra głowy oraz włosy suche i uwrażliwione. Kąpiel odświeża skórę głowy, nawilża ją i wzmacnia. Po zastosowaniu szamponu Specifique łupież nie powróci przez długi czas. Dzięki systematycznemu aplikowaniu preparatu przez dwa tygodnie na włosy i masowaniu skóry głowy zauważymy, że włosy stają się mocniejsze i nabierają zdrowego wyglądu. Jak działa Kąpiel przeciwłupieżowa do włosów? Zawarty w preparacie pirytionian cynku powoduje redukcję łupieżu, a mikrocząsteczki odbudowują powierzchnię skóry. Obecność gliceryny przynosi ulgę i skórze głowy, a także odpowiednio ją nawilża. Zapomnij o łupieżu i zacznij żyć pełnią życia!

Dodaj komentarz