EdukacjaLifestylePorady

Język w biznesie – jaką szkołę wybrać?

school-73497_640Przeglądając oferty pracy, zapewne zauważyliście, że już w większości zawodów wymagana jest znajomość języka angielskiego. Rozmowy z klientami międzynarodowymi, światowe konferencje, zagraniczne korespondencje – we wszystkich tych czynnościach angielski jest praktycznie niezbędny. Jeśli jeszcze nie opanowaliście tego języka, warto nadrobić zaległości i wybrać najlepszą szkołę językową.

Metody nauczania

Zwykle, zastanawiając się nad wyborem szkoły językowej, zwracamy uwagę na ceny kursów, odległość od miejsca zamieszkania czy liczebność grup. Ale nie to jest najważniejsze. Jedną z najbardziej istotnych rzeczy jest metoda nauczania, którą oferuje szkoła. Ostatnio najbardziej popularne są metody bezpośrednie, m. in. ta opracowana przez Robina Callana. Opiera się ona przede wszystkim na konwersacji, a zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim. Dzięki niej kursanci przede wszystkim opanowują język w mówieniu. Jest to szczególnie ważne i przydatne w czasie biznesowych rozmów, zagranicznych delegacji czy konferencji. Jeśli interesuje Was język angielski Częstochowa, zajrzyjcie na stronę:  http://tarkowski.edu.pl/.

Liczebność grup

By nauka była naprawdę skuteczna, grupy nie powinny być zbyt duże – maksymalnie 10 osób. Dzięki temu każdy uczestnik ma szansę się wypowiedzieć. Szkoły prowadzą też kursy firmowe na zamówienie, które nastawione są na naukę słownictwa z danej branży. Jeśli więc kilku pracowników z Waszej firmy potrzebuje specjalnego przygotowania do biznesowych rozmów z zagranicznymi kontrahentami, możecie zapisać się całą grupą na taki kurs. Pamiętajcie, że profesjonalne szkoły organizują również lekcje próbne, na których możecie zobaczyć, w jaki sposób realizowane są zajęcia. Jeśli jednak w danej szkole nie ma możliwości zapisania się firmowy kurs, warto pomyśleć o indywidualnych zajęciach.

Renoma szkoły

Jak wiadomo, lepiej wybrać szkołę, która istnieje w danym mieście już od kilku czy kilkunastu lat. Wówczas mamy pewność, że wykładowcy i lektorzy mają doświadczenie, a przez wszystkie lata z kursantami wypracowali sobie odpowiednie metody nauczania. Nie ufajmy szkołom, które oferują najtańsze kursy w mieście, a dopiero powstały lub istnieją kilka miesięcy.

Dodaj komentarz