EdukacjaLifestylePolecanePoradyZdrowie

Zdrowe i polecane suplementy diety

7aa3f6997ffdabeb9b5f4abf488cff4d8daeaacePowszechnie stosowane suplementy diety zajęły swoje stałe miejsce w naszych apteczkach. Używamy je praktycznie w każdej sytuacji, gdy jakikolwiek nasz narząd wewnętrzny daje nam o sobie znać.

Stosujemy je również w celu uzupełnienia normalnej diety, stanowią one bowiem skoncentrowane źródło witamin i niezbędnych dla organizmu substancji mineralnych. Dzięki nim możemy szybko wyrównać braki składników odżywczych, zwłaszcza witamin, które skutecznie wpływają także na nasz wygląd, a w szczególności włosów i paznokci.

Jednym z nich, niezwykle popularnym i cieszącym się dużym zaufaniem, jest Biotebal, skuteczny preparat witaminowy, zawierający biotynę, zaliczaną do grupy witamin B. Korzystnie wpływa ona na syntezę w organizmie naturalnej keratyny, najważniejszego budulca włosów i paznokci. Biotebal to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim problemu osłabionych i wypadających włosów.

Niekiedy narzekamy również na problemy z funkcjonowaniem układu odpornościowego i mięśni organizmu. W takiej sytuacji również mogą pomóc odpowiednio dobrane suplementy diety. Najchętniej polecanym przez lekarzy i specjalistów od zdrowego żywienia jest D-Vitum forte, zawierający istne bogactwo witaminy D, najważniejszego składnika każdej diety, budulca zdrowych zębów, kości i odpowiadającego za prawidłowy poziom wapnia we krwi. D-Vitum forte jest przede wszystkim polecane kobietom w ciąży i osobom powyżej 65 roku życia, dla których wskazane jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce.

To właśnie ono produkuje naturalną witaminę D w procesie syntezy skórnej i dlatego w tych szczególnych sytuacjach trzeba uzupełniać jej niedobór. Suplementy diety są ważnym elementem odpowiednio zbilansowanej diety, ale trzeba je stosować z umiarem i najlepiej pod kontrolą specjalisty, który właściwie dobierze ich odpowiednie dawki.

Więcej suplementów dla zdrowej skóry, włosów i paznokci znajdziesz na: http://www.e-zikoapteka.pl/witaminy-suplementy-probiotyki.html

Dodaj komentarz