Zabiegi, które warto zrobić w gabinecie przed sezonem letnim

7aa3f6997ffdabeb9b5f4abf488cff4d8daeaaceOkres letni jest doskonałą okazją do tego, aby bardziej zadbać o swoją skórę. Nie zawsze jest czasz na systematyczne odwiedzanie gabinetu kosmetycznego. Są jednak zabiegi, dzięki którym nadrobimy zaległości. Na  jakie kuracje kosmetyczne warto się wybrać?

Na przebarwienia, trądzik i blizny

Eksfoliacja kwasami jest jedną z najbardziej popularnych form złuszczania i usuwania zrogowaciałej warstwy naskórka. Kuracja ta pomaga skutecznie usunąć plamki posłoneczne, spłyca zmarszczki oraz regeneruje zwiotczałą skórę. Działa antybakteryjne i antyseptycznie. Kwas nakładany jest na twarz za pomocą szpatułki. Ilość warstw dobierana jest w zależności od pożądanego efektu. Na koniec kosmetyczka rozprowadza na twarzy krem. Po zabiegu należy unikać słońca oraz intensywnie nawilżać skórę. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami.

Depilacja włosków

Najpopularniejszą metodą depilacji jest depilacja woskiem. Zabieg ten polega na nałożeniu gorącego wosku na wybrane partie ciała i umieszczeniu na nim kawałka materiału. Po zastygnięciu wosku naciąga się skórę i szybkim ruchem zdejmuje materiał. Ta forma depilacji sprawia, że włoski wyrywane są wraz z cebulkami, dzięki czemu nowe odrastają słabsze i jaśniejsze, a gładką skórą możemy cieszyć się nawet przez kilka tygodni.
Można także skorzystać z fotodepilacji laserowej, za pomocą której owłosienie usuwane jest w sposób trwały. Włoski naświetla się promieniami świetlnymi (IPL) z jednoczesnym dogrzaniem fragmentu skóry poddawanego zabiegowi za pomocą fal radiowych RF. Usunięcie owłosienia następuje w efekcie przegrzania mieszków włosowych, które powoduje ich zniszczenie i zablokowanie procesu formowania się nowych.

Opalanie

Jeśli przed wyjazdem na wakacje chcemy uzyskać efekt naturalnej opalenizny, warto skorzystać z metody opalania natryskowego. Jest to najbardziej bezpieczny i zdrowy dla naszej skóry sposób, ponieważ nie emituje szkodliwych promieni UV. Kosmetyczka rozpyla równomiernie delikatny płyn brązujący, który nie zawiera sztucznych barwników, perfum ani alkoholu, przez co nie wywołuje reakcji alergicznych. Piękny efekt naturalnej opalenizny utrzymuje się około 10 dni.

Należy pamiętać, że z zabiegów będziemy zadowoleni tylko wtedy, gdy wykonamy je w profesjonalnym gabinecie!