Jak znaleźć idealne mieszkanie do wynajęcia?

homes-for-sale-hoboken-nj-1316365_640-1

Jeśli jesteś studentem, który chwilowo przeprowadza się do innego miasta lub po prostu osobą, która do końca jeszcze nie wie, co się dalej wydarzy w jej życiu, wynajęcie mieszkania jest dla ciebie idealnym pomysłem. W takim przypadku jest to opłacalne i wygodne. Zazwyczaj słyszymy głównie o studentach-lokatorach, jednak również wiele młodych, pracujących osób lub też ludzi dopiero „dorabiających się” również woli wynajmować mieszkanie. Jest to także bardzo dobry sposób na sprawdzenie, czy w ogóle potrafimy mieszkać w mieście i bloku – dlatego powinny od tego zacząć osoby, które ze wsi lub z małego miasteczka przeprowadziły się do miasta.

Mieszkanie w bloku ma swoją pewną specyfikę, która zmusza nas do bliższych kontaktów z obcymi ludźmi. Spotykamy ich w windzie, na schodach lub po prostu słyszymy, zwłaszcza, jeśli mieszkamy pod nimi, nad nimi lub w tym samym korytarzu. W takim przypadku niechcący wiemy o nich o wiele więcej, niż byśmy się dowiedzieli w każdym innym przypadku. Warto zatem starannie dobierać sobie sąsiadów, co oznacza baczne przyglądanie się im w momencie, gdy oglądamy mieszkanie do wynajęcia. Zapytajmy również o nich właściciela, tak samo, jak o okolicę – czy jest spokojna i bezpieczna. Lepiej płacić wyższy czynsz i mieć komfort mieszkania w miejscu cichym oraz pozbawionym zagrożeń.

Warto także obejrzeć co najmniej kilka mieszkań, zanim na któreś się zdecydujemy. To da nam szerszą perspektywę i pozwoli wybrać to najlepsze. Zaufajmy również intuicji – jeśli czujemy wyraźnie, że „to jest to”, wynajmijmy to mieszkanie. Podświadomie „wyczujemy” to właściwe.

Oczywiście, pamiętajmy również o podpisaniu umowy z właścicielem. Niektórzy życzą sobie również wpłaty kaucji, która jest zwykle w wysokości jednego czynszu. Jeśli jesteśmy osobami, które dbają o swoje otoczenie i wiemy, że niczego nie zniszczymy, szukajmy raczej ofert bez konieczności płacenia kaucji, ponieważ i takie znajdziemy na rynku.