PodróżePorady

Wypożyczalnia samochodów – dobra alternatywa czy strata pieniędzy?

peugeot-499684_640

Wypożyczalnie samochodowe w Polsce cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Kierowcy wynajmują samochody z różnych przyczyn. Choć usługa ta uważana jest wciąż za drogą i dostępną tylko dla bogatych, wcale nie musi tak być. Jak więc wygląda biznes samochodowy w Polsce? Czy opłaca się wypożyczać samochód?

Cena wypożyczenia samochodu

Potocznie uważa się, że za wypożyczenie samochodu należy zapłacić niebotyczne pieniądze. Wcale tak nie jest, jednak przyjrzyjmy się temu bliżej. Ceny za wynajem samochodu na dobę różnią się od siebie w zależności od klasy pojazdu, jego marki i wyposażenia. Najtańsze samochody, np. whttp://www.yourcar.pl/, można wypożyczyć już za 90 zł brutto! I to przy wynajmie tylko na jedną dobę. Im dłuższy okres wypożyczenia, tym doba tańsza. Porównując to z kosztami komunikacji miejskiej oraz komfortem, jaki daje niezależność związana z jazdą samochodem, chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Tym bardziej, że to mniej niż 100 zł dziennie. Okazuje się, że wypożyczalnia samochodów nie jest miejscem aż tak luksusowym, jak się wszystkim wydaje.

Klienci wypożyczalni

Klientami wypożyczalni są przede wszystkim turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają pieniędzy. Również ci zagraniczni, dla których podróż komunikacją miejską może być problemowa. Z usług wypożyczalni samochodowych korzystają również osoby, których samochód zwyczajnie się zepsuł i utknął w warsztacie na dłuższy czas, a którzy przecież muszą dojeżdżać do pracy, odbierać dzieci ze szkoły, przywieźć zakupy itp. Nie rzadko zdarzają się również grupy dwóch lub trzech rodzin, które wypożyczają największe dostępne samochody, aby nimi jechać na wakacje. Dlaczego? Ponieważ cena za wynajem busa jest niższa niż bilety na pociągi czy samoloty dla tylu osób.

O czym należy pamiętać wynajmując pojazd?

Aby wypożyczyć samochód należy mieć ważne prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Wynajmowane samochody posiadają zawsze wszystkie potrzebne ubezpieczenia oraz pakiet Assistance. Należy jednak zapłacić również depozyt, który miałby pokryć spowodowane przez nas szkody. Aby tego uniknąć można wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które takie szkody pokryje. Dobre wypożyczalnie samochodów, np. http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/, dostarczają swoim klientom samochód z pełnym bakiem i w takim stanie należy go zwrócić. Jeżeli zdarzy się, że będziesz potrzebował samochodu nieco dłużej, niż przypuszczałeś, bezzwłocznie zgłoś to w wypożyczalni, przynajmniej 12 godzin przed planowanym oddaniem. W przeciwnym wypadku pracownicy mogą zgłosić kradzież samochodu na policji.

Dodaj komentarz