DomPolecanePorady

Jak zadbać o dietę kanapowca?

pexels-photo-57627Twój pies to istny leniuch? Potrafi całymi dniami leżeć w swoim legowisku i gdy pragniesz się z nim pobawić, patrzy na Ciebie jak na niepoważną osobę? Na spacery wychodzi tylko z konieczności, by załatwić swoje sprawy, a brzuch niemal ociera mu się o ziemię? Czas na rewolucję!

Dowiedz się więcej o karmach bez zbóż:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach stosowania karm bezzbożowych:

Wybierz dobrą karmę

Tak jak różni są ludzie, tak różne są zwierzęta. Oczywiście są pewne cechy typowe dla danej rasy, ale wszędzie znajdzie się wyjątek od reguły, prawdziwy ewenement, z którym nie wiadomo co zrobić. Jeśli Twój pies jest miłośnikiem lenistwa i już nie wiesz, jak zachęcić go do ruchu, po prostu zmień jego dietę. Przede wszystkim poczytaj o tym, co psa może tuczyć. Gluten, zboża, szkodliwe składniki GMO oraz nadmiar tłuszczy w pokarmie. Karma, która zamiast odżywiać, tylko pęcznieje w brzuchu Twojego pupila, z pewnością nie poprawi jego kondycji.

Koniecznie przeczytaj o rewolucyjnej karmie bez zbóż https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11228-forza10-legend-maintenance-evolution-skin-karma-bez-zboz.html, dzięki której Twój pupil będzie sprawnie trawił pokarm i przyjmował z niego niezbędne składniki odżywcze.

Baw się razem z pupilem

To, że Ty lubisz długie, relaksujące spacery nie oznacza, że Twój pies także za nimi przepada. Może czas na urozmaicenie Waszego życia? Kup kilka zabawek dla psów. Jakieś ringo i piłeczkę. Zagadaj sąsiadkę, która także ma psa, byście mogli wyjść gdzieś razem. Towarzystwo innego psa może wprawić Twojego pupila w dobry nastrój. Kto wie? Może brakuje mu kumpelskich psich relacji i nie miał energii przez chandrę? Razem zawalczcie o piękne ciało oraz dzienną dawkę endorfin. Takie codzienne zabawy także zbliżą Was do siebie, a Ty będziesz mieć nowe zajęcie, poza 8-godzinnym siedzeniem przed komputerem.

Pobiegajcie razem po parku i bawcie się ruchem. Niech Twój psiak skojarzy spacer z czymś, co dostarcza mu nowych wrażeń. Oczywiście będzie to wymagało od Ciebie zmiany poprzednich przyzwyczajeń, ale czy nie pragniesz zrobić wszystkiego, co najlepsze dla swojego psa?

Więcej o pielęgnacji psów przeczytasz tutaj: http://hobby.twojachwila.eu/dlaczego-pies-linieje-zobacz-jak-zadbac-o-jego-siersc/

Dodaj komentarz