LifestylePolecanePoradyZdrowie

Lecznicze pijawki – naturalnie dla zdrowia

pexels-photo-320007Leczenie pijawkami, to przełom w medycynie naturalnej. Skuteczność i bezpieczeństwo tego typu terapii została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Pijawki wykazują wszechstronne działanie, odmładzają organizm, a efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu.

Powrót do korzeni

Już w czasach starożytnego Egiptu doceniano właściwości lecznicze pijawek. Hirudoterapia, bo tak nazywa się metoda leczenia pijawkami, to skuteczny i kompleksowy sposób na pozbycie się wielu schorzeń i dolegliwości. Przewagą tego typu terapii nad leczeniem konwencjonalnym, farmakologicznym jest to, że pijawki nie działają objawowo i nie powodują skutków ubocznych. One reperują funkcjonowanie całego naszego organizmu, dotleniając i oczyszczając naszą krew, po oddziaływanie na poszczególne organy, celem usunięcia patologicznych zmian, jakie powstały w wyniku często długotrwałej choroby. Pijawka w kontakcie z naszym układem krwionośnym wydziela blisko 100 związków o działaniu leczniczym. Nie trzeba więc przekonywać o zbawiennym ich wpływie na nasze zdrowie.

Lek na całe zło

Leczenie pijawkami pozwala ludzkiemu organizmowi podnieść się z najgorszej opresji. Lista chorób, które skutecznie można wyleczyć dzięki pijawce wydaje się nie kończyć. Zaczynając od bólów głowy, a na wrzodach żołądka i dwunastnicy kończąc. Doskonale radzi sobie także w przypadku schorzeń neurologicznych, pomaga zwalczyć impotencję, a nawet depresję. Również w przypadku problemów skórnych nie ma sobie równych. Poradzi sobie z uciążliwym trądzikiem, bliznami, ranami pooperacyjnymi, zmarszczkami, rozstępami i cellulitem. Odmłodzi nasz organizm, wzmocni, uodporni, doda witalności i wigoru.

Przed konsultacją w specjalistycznym gabinecie zajmującym się hirudoterapią przygotujmy kompletną dokumentację medyczną, by ustalić szczegóły terapii. Kobiety w ciąży, dzieci do 10 roku życia, a także chorzy na ostrą anemię czy hemofilię nie mogą poddać się leczeniu pijawkami. Przed zabiegiem należy unikać mocnej kawy i herbaty, a po ograniczyć aktywność fizyczną do minimum. Liczne badania kliniczne potwierdzają – leczenie pijawkami to skuteczność i wszechstronność w leczeniu długiej listy chorób XXI wieku.

Dodaj komentarz