DomPolecanePorady

Jak urządzić niewielką sypialnię?

pexels-photo-545012Mimo że sypialnia to miejsce przeznaczone przede wszystkim do spania, to jednak chcielibyśmy, by znalazła się tam przestrzeń również na ubrania, ręczniki czy inne bibeloty. Co zrobić, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca, a chcielibyśmy mieć szafę czy dodatkowe półki na potrzebne rzeczy?

Zabudowa nad łóżkiem

Kiedy myślimy o szafie w sypialni, często wydaje nam się, że najrozsądniejszą opcją będzie umieszczenie jej na ścianie obok łóżka. A jednak są także inne rozwiązania. Zapewne zauważyliście, że nad łóżkiem zwykle jest pusta przestrzeń – czasem powiesimy tam jakiś obraz czy zdjęcie. Czemu mielibyśmy nie wykorzystać tego miejsca na dodatkowe szafki czy półki? Meble na wymiar sprawdzą się tutaj doskonale. Pozwolą nam zaoszczędzić przestrzeń. A jeśli obawiacie się, że przytłoczą i tak małe pomieszczenie, wybierzcie jasne fronty z wysokim połyskiem. Szafki na wymiar zamówicie na stronie: http://koncept-szafy.pl/.

Zabudowana szafa na całą ścianę

Jeśli masz trochę wolnego miejsca, ale nie wiesz, jak je wykorzystać, by zmieścić tam szafę, pomyśl nad zabudowaną szafą na całą ścianę. Takie rozwiązanie pozwoli Ci wykorzystać całe dostępne miejsce. Dla optycznego powiększenia przestrzeni, warto umieścić na drzwiach przesuwnych szafy lustra. Odbijają one światło i sprawiają, że sypialnia wydaje się większa. Zamiast luster możemy też postawić na drzwi przesuwne z mlecznego szkła czy jasne fronty z wysokim połyskiem. Unikajmy za to ciemnych kolorów, które przytłoczą wnętrze.

Wielofunkcyjne łóżko

Jeśli masz już szafę w sypialni, a wciąż brakuje Ci miejsca, być może warto pomyśleć nad zmianą łóżka? Obecnie bardzo łatwo spotkać łóżka, które mają dodatkowy pojemnik na pościel. To spore ułatwienie i dodatkowa przestrzeń. Jeszcze fajniejszym pomysłem będzie łóżko, którego rama  posiada dodatkowe szuflady na całej długości i szerokości. Taki mebel nie tylko ładnie się prezentuje. Dodatkowe szuflady pomieszczą prócz pościeli także poszewki, ręczniki, pidżamy i inne rzeczy, dla których trudno nam znaleźć jakiś rozsądny schowek. Możemy też wybrać łóżko z dodatkową płytą szczytową u wezgłowia. Idealna alternatywa dla standardowych półek na książki.

Dodaj komentarz