DomPolecanePorady

Jak rozjaśnić pokój i dodać mu ciepła?

Jasność i przytulne klimaty od zawsze są porządne w każdym wnętrzu. Jeśli chcemy efektywnie wykorzystać dostępne meble, akcesoria i materiały, musimy wiedzieć, co ze sobą zestawić, a co całkowicie wyeliminować z poszczególnych pomieszczeń. Krótki poradnik na ten temat, znajdziesz właśnie w tym artykule.

Mniej znaczy więcej – zabawa światłem

Im więcej mebli i dodatków w pokoju, tym wydaje się on bardziej zagracony i ciemny. Trudniej jest też utrzymać wtedy porządek oraz spójność. Dlatego na samym początku warto wyeliminować rzeczy, których tak naprawdę nie używamy lub które praktycznie nic nie wnoszą do naszego mieszkania. Dobrym pomysłem będzie zastąpienie zasłon roletami a dywanów elegancką i miękką podłogą. W tej roli najlepiej sprawdzą się nowoczesne wykładziny dywanowe w jasnej barwie. Podłoże od zawsze rozjaśnia pomieszczenie i nadaje mu styl. Dlatego właśnie wykładziny wracają do łask. Idealnie sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym jak i w sypialni. Innowacyjny sposób ich produkcji zapewni nam minimum sprzątania i podłogę, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Nie bez znaczenia jest oświetlenie. Postawmy na te w wersji punktowej. Lampa stołowa, taśmy LED, lampy stojące lub świeczniki – tego typu oświetlenie zagwarantuje nam przytulne wieczory i optymalną ilość światła w najważniejszych częściach pomieszczenia.

Meble i dodatki – co nada jasność we wnętrzu?

Na pewno duże okna i jasne kolory ścian oraz podłogi. Najlepsze systemy podłogowe w barwach przyjaznych jasnym i nowoczesnym wnętrzom, wybierzesz, np. tutaj: https://centrumposadzek.com.pl. Równie ważne są też meble. Nadmiar bieli można przełamać czernią, ale w limitowanych ilościach. Meble w białym kolorze z ciemnymi frontami lub brązowe i szare dekoracje – taki mariaż zapewni nam przytulne, innowacyjne oraz jasne wnętrze, zgodne z najnowszymi trendami, ale jednocześnie też ponadczasowe. Takie kolory nigdy nie wychodzą z mody. Nie tylko tej tekstylnej, ale również i wnętrzarskiej. Dlatego jeśli chcesz mieć stylowy dom, nie zapominaj, że ważniejsze jest jego oświetlenie i wykończenie dodatkami, a nie jedynie rodzaj mebli lub ich rozmieszczenie.