DomZdrowie

Zima pod znakiem ciepła i komfortowego snu – wybór kołdry

Chcesz cieszyć się komfortowym snem pod ciepłą kołdrą nawet w mroźną noc? W takim razie na pewno szukasz przykrycia, które zapewni Ci odpowiednią temperaturę ciała, ale przy tym nie przegrzeje organizmu. Idealna będzie więc kołdra posiadająca w swoim wnętrzu puch lub pierze. Jednak, gdy jesteś alergikiem, z pewnością tego typu przykrycie nie będzie dla Ciebie odpowiednie. Wtedy warto wybrać kołdrę antyalergiczną ze specjalnymi włóknami ogrzewającymi ciało, ale przy okazji nie gromadzącymi w sobie roztoczy. O tym, jak kupić tę idealną, piszemy w tym artykule.

Rodzaj kołdry dostosowany do pory roku

Kiedy na dworze jest gorąco, zależy nam, by nasza kołdra cechowała się dobrą cyrkulacją powietrza, nie przegrzewała ciała i by można było prać ją w pralce. Z kolei kołdra na zimę powinna być na tyle gruba, by zapewnić nam ciepło i komfort. Jednak z drugiej strony nie może być za ciężka. Czy da się to pogodzić? Oczywiście, ponieważ nowoczesne technologie wdrażane do produkcji i szycia przykryć, dają nowe możliwości. Dzięki wykorzystaniu specjalnych włókien i innowacyjnemu wypełnieniu, można stworzyć lekką i ciepłą kołdrę z właściwościami antyalergicznymi. Poza tym, nie musimy już kupować przykrycia na każdą porę roku. Wystarczy kupić porządną kołdrę całoroczną, by bez względu na pogodę i temperaturę, zapewnić sobie zdrowy i głęboki sen w komfortowych warunkach.

Jaki rozmiar kołdry zapewni Ci ciepło?

To, czy pod kołdrą będzie nam wystarczająco ciepło, zależy w dużej mierze od jej wypełnienia i rozmiaru. Powinniśmy dobrać ją tak, by móc się w nią wygodnie owinąć. Dlatego, gdy szukamy idealnego przykrycia, zawsze wybierajmy je w rozmiarze większym niż wydaje nam się odpowiedni. Jeśli śpimy sami, wybierzmy kołdrę w rozmiarze 140×200 lub 160×200. Dla par, najlepiej sprawdzi się większe przykrycie, na przykład kołdra 200×200. Jeśli szukasz okrycia idealnego na zimę i chcesz mieć pewność, że będzie Ci pod nim dostatecznie ciepło, zajrzyj do tego sklepu online: https://expertsnu.pl/. Znajdziesz tam kołdry różnego rodzaju z wypełnieniem dopasowanym do Twoich potrzeb.