EdukacjaLifestylePorady

Brak ochoty na seks – jakie mogą być tego przyczyny?

Mimo, że kiedyś wykorzystywaliście każdą okazję, by pobaraszkować w łóżku, teraz seks jest raz na miesiąc? Przyczyny spadku libido u kobiet mogą być różne – stres, wkradająca się w Wasz związek rutyna, a może przyczyny zdrowotne… Niezależnie od tego, co mogło spowodować taką sytuację, nie powinniście tego bagatelizować. Długotrwały brak seksu może powodować narastające konflikty między partnerami, lepiej więc tego uniknąć.

Rutyna, rutyna…

Wkradająca się do łóżka rutyna jest przyczyną wielu problemów w sypialni. Każde zbliżenie to odgrywanie tego samego scenariusza, co zawsze? Każdy w końcu straciłby ochotę na seks. Jeśli nie możesz liczyć na jakieś „nowości” ze strony swojego partnera, weź sprawy w swoje ręce. Być może jest jakaś pozycja, której nigdy wcześniej nie próbowaliście, a zawsze o tym marzyliście? W takim razie do roboty! Wskocz w seksowną bieliznę i pokaż partnerowi, na co Cię stać! Założymy się, że już zawsze będzie miał chęci na takie urozmaicenia!

Hormony mogą być sprawcą braku ochoty

Spadek poziomu libido może być związany ze zmianami hormonalnymi w organizmie. Jak wiadomo, im mniejszy poziom hormonów, tym mniejsza ochota na seks. Wśród młodych kobiet winne mogą być pigułki antykoncepcyjne albo chora tarczyca. Warto więc przez dłuższy czas obserwować swój organizm i w razie problemów udać się do specjalisty. Być może zauważyłaś, że ostatnio jesteś bardziej senna, masz nieregularne miesiączki albo odczuwasz fale gorąca?

Stres

Kolejną przyczyną braku ochoty na seks może być stres. Mężczyźni po ciężkim dniu w pracy lubią wyładowywać napięcie właśnie w łóżku. Kobiety mają nieco inaczej i kiedy się stresują, wolą unikać wszelkich zbliżeń. Jeśli masz problemy w pracy, nie układa Ci się z szefową albo pokłóciłaś się z przyjaciółką, porozmawiaj o tym z mężem. Powinien wiedzieć, jakie są przyczyny braku ochoty na seks. Być może uda Wam się dojść do jakiegoś porozumienia. A jeśli mimo wszystko czujesz, że nie rozwiążecie problemu sami, warto udać się do seksuologa. Gabinet seksuologiczny Częstochowa znajdziesz tutaj: http://andrzejkubat.pl/.

Dodaj komentarz