Porady

Efektywna nauka języka angielskiego? To możliwe!

Wiele osób, rozpoczynając naukę języka angielskiego, szybko się zniechęca. Jeśli uczymy się wiele godzin, a nie widzimy żadnych efektów, trudno nam się zmotywować do kolejnych zajęć. Zamiast chodzić na nie z przyjemnością, czujemy, że robimy to raczej z przymusu. Jak efektywnie uczyć się języka, by zobaczyć szybkie rezultaty?

Po pierwsze – motywacja!

Jak wiadomo, wszystko zaczyna się od motywacji. Bez niej niestety nie zajdziemy daleko, ponieważ to ona napędza nas do wszelkich działań. Pomyśl sobie, dlaczego właściwie zacząłeś uczęszczać na kurs języka obcego. Być może nie radzisz sobie z tym językiem w szkole. A może często jeździsz na wakacje za granicę i chcesz w końcu swobodnie porozumiewać się z obcokrajowcami? Oczywiście są jeszcze inne powody – nauka do egzaminu z tego języka, chęć poprawienia swoich kwalifikacji i podniesienia szans na rynku pracy. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja, spróbuj wypisać sobie wszystkie możliwe korzyści, które osiągniesz, kiedy już opanujesz język angielski do perfekcji. Karteczkę z taką listą zawieś sobie w miejscu, w którym zwykle się uczysz. Dzięki temu za każdym razem, gdy będziesz zasiadał do nauki, będziesz miał większą motywację.

Dostosuj metody nauki do jej celu

Czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy ale nauka języka angielskiego powinna być uzależniona od okoliczności w jakich będziemy z niego korzystać. Jeśli uczymy się, by przeprowadzać rozmowy i konferencje z zagranicznymi klientami, nie ma sensu poznawać nowych słówek odnoszących się do otoczenia domu czy życia codziennego. W tym wypadku przyda nam się słownictwo z zakresu danej branży. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o pisanie, czytanie czy mówienie. Jeśli w pracy jedynie mówimy w danym języku, a nie korzystamy z tekstów pisanych, warto skupić się na konwersacjach. W tym celu najlepszą opcją jest nauka metodami bezpośrednimi, np. metodą Callana. Na zajęciach skupiamy się wówczas na umiejętnościach związanych z poprawnym wypowiadaniem się i formułowaniem zdań, a gramatyki uczymy się przy okazji. Jeśli interesuje Cię kurs angielskiego Częstochowa, zajrzyj na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz