DomGadżety

Zastosowanie poroża

Czasami podczas spacerów po lasach, możemy natknąć się na poroże zgubione przez zwierzynę i wtedy pojawia się pytanie – co możemy z takim znaleziskiem zrobić? 

Co zrobić z porożem? 

Do wszelkiego rodzaju wyrobów z poroża, potrzebne jest oczywiście…poroże. Dlatego jeżeli natkniemy się w lesie na porzucone łopaty jelenia czy parostki kozła, warto rozejrzeć się czy jest gdzieś w okolicy skup poroża  https://antlabo.pl/ . Oczywiście jeżeli nie ma takiego na miejscu, możemy poszukać online, ponieważ większość producentów ma swoje własne skupy. Wystarczy wysłać zdjęcie oraz napisać jaką ma wagę, a pracownik skupu zrobi wycenę i zdecyduje czy je odkupi czy nie. Co nam to da? Nie tylko na tym zarobimy, ale w przyszłości nasze nietypowe znalezisko, zostanie wykorzystane jako element wspaniałej ozdoby czy niepowtarzalnego mebla. Kwota jaką dostaniemy za znalezione poroże, zależy od jego wielkości oraz tego w jakim stanie będzie się znajdować. 

A co możemy zrobić z poroża? 

Producenci oferują cały asortyment artykułów, które są wykonane z tego surowca – zaczynając od mebli, a kończąc na drobnych dodatkach jak np. gwizdki na psy. Fotele czy kanapy, zrobione z poroża jelenia i obite skórą, to meble, które sprawdzą się nie tylko w myśliwskich wnętrzach, ale wpasuję się w niemalże każdy styl. Często możemy na takie trafić np. w górskich hotelach czy pensjonatach i trzeba przyznać, że wprowadzają niesamowity klimat. Co jeszcze można zrobić z tzw. zrzutami? Przepiękne grawerunki ! które ozdobią każdą, nudną ścianę, dodając jej charakteru. Grawerowanie to przecież sztuka, a łopaty łosia ozdobione właśnie taką metodą, to cudowna dekoracja, która może zawisnąć np. nad kominkiem. Wygrawerować można dosłownie wszystko i tylko od nas zależy co wybierzemy, może to być scena z polowania czy ilustracja przedstawiająca dzikie zwierzęta. Można też sprawić sobie lub komuś bliskiemu wyjątkowy prezent i grawerując np. rodzinny portret czy coś, co kojarzy się z rodziną. Dekoracje tego typu wykonane są z niezwykłą dokładnością i dbałością o najmniejsze szczegóły, do tego są niezwykle trwałe, będą więc cieszyć przez długie lata.