DomLifestylePolecanePorady

Urządzamy mieszkanie w bloku

Każdy z nas marzy o tym, aby jego mieszkanie było przytulne i aby wszyscy czuli się w nim dobrze. Jeśli mamy do dyspozycji duży dom to osiągnięcie tego celu nie jest trudne, gdyż pole do popisu jest duże. Co jednak zrobić, gdy mamy do dyspozycji tylko małe mieszkanie w blokach?

Jak urządzić mały salon?

Mając do dyspozycji niewielką powierzchnię, jaką oferuje większość mieszkań w blokach trzeba się trochę wysilić, aby stworzyć miły i jednocześnie funkcjonalny salon. Pamiętajmy więc, aby unikać kupowania dużych, przysadzistych mebli i kanap. Minimalizm ma swój niezaprzeczalny urok i z pewnością sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach. Ważnym elementem jest również oświetlenie. Żyrandol i kilka lamp punktowych w różnych częściach salonu pozwolą na wizualne powiększenie powierzchni i jednocześnie pozwolą na wyznaczenie umownych sektorów. 

Mała kuchnia

Mała kuchnia wcale nie musi oznaczać kuchni niefunkcjonalnej. Dobrze przemyślana aranżacja pozwoli na stworzenie ładnej i przyjemnej przestrzeni dla każdej pani domu. Zadbajmy więc o jak największy blat roboczy, który ułatwi pracę. Szafki cargo to również doskonałe rozwiązanie dla małej kuchni. Można w nich pomieścić wiele niezbędnych sprzętów i produktów, zachowując przy tym porządek. 

Wybór podłogi do mieszkania w blokach

Aby powiększyć wizualnie mieszkanie, warto pomyśleć o jednakowej podłodze w każdym pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy wrażenie, że mieszkanie jest większe i przestronniejsze. Jak jednak wybrać podłogę, która sprawdzi się w salonie, kuchni, sypialni, łazience i przedpokoju? Dla spełnienia takich właśnie potrzeb powstały panele winylowe Częstochowa. Są one wodoodporne i dlatego nadają się zarówno do kuchni jak i łazienki. Dzięki temu, że są ciche sprawdzą się idealnie w pokoju dziecinnym i salonie. Mają wysokie klasy ścieralności co oznacza, że nie zniszczą się wskutek dziecięcych zabaw na podłodze i nie zaszkodzi im obecność zwierząt domowych. Ponadto są idealne na ogrzewanie podłogowe. Do utrzymania ich w czystości wystarczy ciepła woda i detergent. Więcej informacji na temat paneli winylowych i ich ceny można znaleźć tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.