Polecane

Spotkanie biznesowe – jak ubrać się z klasą?

Każda firma ma swój własny dress code, a strój na oficjalne spotkania jest z góry określony. Ma on ogromne znaczenie dla wizerunku firmy, a pracownicy stanowią przecież jej wizytówkę, dlatego reprezentując firmę podczas ważnych spotkań, lepiej nie popełniać gafy i ubrać się stosownie. W przeciwnym wypadku może nam to przynieść dużo strat. Jaki więc powinien być strój na oficjalne firmowe spotkania czy na rozmowy z klientami? 

Koszula czy bluzka? 

W skład oficjalnego, damskiego stroju wchodzą eleganckie spodnie z materiału lub ołówkowa spódnica, obowiązkowo o długości przed kolano. Tylko co na górę? Ciągle bardzo popularne są eleganckie koszule damskie, które świetnie współgrają z dołem i nadają stylizacji oficjalny ton. Dawniej ta część garderoby obowiązkowo musiała być w kolorze białym, dziś w niektórych firmach dress code jest trochę luźniejszy i spokojnie można wybrać koszulę w jakimś stonowanym kolorze. Również wybór fasonów jest dość duży, bo nie musimy decydować się na tradycyjną, o prostym fasonie. Z powodzeniem można wybrać taką z delikatną falbanką czy żabotem. Dla pań, które nie czują się komfortowo w koszulach, a też muszą założyć oficjalny strój, rozwiązaniem będą eleganckie bluzki, spośród których z łatwością uda się wybrać odpowiednią. A zestawiając ją np. z ołówkową spódnicą, stworzymy stylizację odpowiednią na biznesowe spotkanie. 

Jakie dodatki? 

Zacznijmy od butów, lepiej unikać bardzo wysokich, wyzywających szpilek. Nie tylko nie pasuje to do okazji, ale każda z nas dobrze wie, że obuwie tego typu jest bardzo niewygodne, a biznesowe spotkania często się przeciągają. Musimy więc mieć na uwadze, że przyjdzie nam spędzić w tych butach cały wieczór, dlatego lepiej wybrać eleganckie czółenka, na niskich obcasach. Taka drobna uwaga, latem również wybieramy ten typ obuwia, w żadnym wypadku nie można łączyć oficjalnego stroju np. z sandałami! Kolor obuwia też ma duże znaczenie, oczywiście najlepsze będą w kolorze czarnym. Dodatki w postaci biżuterii powinny być skromne, nie ma tu miejsca na błyskotki czy długie kolczyki.