DomPolecane

Blachodachówki, ich wykorzystanie i właściwości

Blachodachówka to bardzo popularny materiał, który używany jest do pokrycia dachów – nie tylko nowych budynków, ale również tych remontowanych. Materiał ten wykonany z blachy, jest nie tylko tańszy od ceramicznych dachówek, ale również dużo lżejszy. 

Właściwości blachodachówek 

Blachodachówki to bardzo popularne pokrycie dachowe. Ze względu na materiał, z którego zostało wykonane – blachodachówki są lżejsze od tradycyjnych dachówek ceramicznych. Dlatego świetnie sprawdzą się na wielu typach konstrukcji, nie tylko tych nowych, ale również remontowanych budynków, ponieważ montaż nie będzie wymagać dodatkowego wzmocnienia.

Do produkcji używa się ocynkowanej blachy, która następnie zostaje pokryta odpowiednimi powłokami organicznymi, dzięki temu procesowi można otrzymać dachówki o powłoce matowej, w połysku lub drewnopodobnej. Materiał ten jest również tańszy niż blachówki ceramiczne, blachodachówka cena jest znacznie niższa, ale wcale to nie oznacza, że ten rodzaj pokrycia dachowego jest gorszy czy mniej wytrzymały. Położone we właściwy sposób, kupione u sprawdzonego producenta – będą służyć przez lata.   

Zastosowanie i rodzaje blachodachówek 

Blachodachówki możemy podzielić na dwa rodzaje –  blachodachówka http://glinmet.pl/ modułowa oraz wykonywana na wymiar. Ta pierwsza występuje pod postacią części, które montuje się na dachu. Świetnie sprawdzi się na bardziej skomplikowanych powierzchniach, panele blachodachówek modułowych mają kilka różnych rozmiarów, dlatego łatwo można je dopasować do dachu, więc układanie ich jest bardzo łatwe.

Również w przypadku kiedy materiał trzeba ciąć, nie jest to takie trudne jak w przypadku blachodachówek do cięcia. Blachodachówka wykonywana na wymiar, występuje pod postacią dużych kawałków materiału, który przycina się do właściwego rozmiaru i układa na powierzchni dachu. Lepiej więc sprawdzi się na prostych i mniej skomplikowanych dachach, jednospadowych lub dwuspadowych. Jeden i drugi rodzaj dachówek można montować na dwa sposoby – bezpośrednio na powierzchnię lub na specjalnym stelażu.