PolecanePoradyZdrowie

Sposoby na żółty nalot na zębach

teeth-1652976_960_720Estetyczny wygląd zębów dla wielu z nas jest podstawą. Często jednak pojawia się na nich żółty nalot, który przede wszystkim powodowany jest przez kawę, herbatę, papierosy, niektóre leki oraz choroby. Jak pozbyć się nieestetycznych plam ze szkliwa?

Domowe sposoby na biały uśmiech

Na początek należy jasno powiedzieć, że stosowanie domowych mieszanek zawierających sodę oczyszczoną czy kwasek cytrynowy jest bardzo niebezpieczne. Może bowiem prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń zębów oraz dziąseł. Do skutecznych, domowych sposobów należy przede wszystkim stosowanie specjalnych wybielających past, które posiadają większe właściwości ścierające, a także utleniające. Można również skorzystać z wybielających płukanek do jamy ustnej czy specjalnych gum do żucia. Tych jednak także nie należy używać bezustannie, bowiem w nadmiarze mogą negatywnie wpłynąć na szkliwo zębów i doprowadzić do jego zniszczenia. Za najbardziej skuteczną i bezpieczną metodę wybielania zębów w domu uważa się przezroczyste nakładki, które dopasowywane i wykonywane są w gabinecie stomatologicznym, np. dobry stomatolog Radom. Do takiej nakładki należy wlać żel wybielający, a następnie nałożyć na kilka godzin na zęby (najlepiej na noc), a rano wypłukać wodą, bez połykania. Nakładkę taką można stosować przez dwa tygodnie, a metoda ta przynosi niesamowite efekty.

Profesjonalne wybielanie zębów

Żółty nalot, który powstaje z przyczyn zewnętrznych (np. papierosy) usunąć można również w gabinecie dentystycznym, np. wybielanie zębów Radom https://koronadent.pl/wybielanie-zebow/, poprzez piaskowanie lub pasty i gumki polerskie. Lekarz może również nałożyć na zęby specjalny żel, dużo silniejszy niż ten, który możemy stosować w domu, oraz skierować na zęby światło specjalnej lampy, która przyspiesza utlenianie. Należy również zadbać o bezpieczeństwo dziąseł, odizolowując je wazeliną i koferdamem. Zabieg powtarza się kilkukrotnie z tygodniowymi przerwami. Profesjonalne wybielanie zębów jest co prawda szybsze, jednak daje dokładnie taki sam efekt, co nakładki, które możemy stosować w domu. Te z kolei są dużo mniej inwazyjne i bezpieczne.

Dodaj komentarz