EdukacjaPorady

Kiedy zachodzi słońce

woman-1756910_960_720Kiedy zachodzi słońce, wschodzą najnowsze trendy w wyborze sukienek wieczorowych i weselnych – te są równie ważne, jak delikatniejsze letnie kreacje. Warto więc dowiedzieć się co nieco o ich doborze i modnych fasonach.

Sukienki codzienne

Większości z nas, kobiet, zależy na tym, żeby raz kupiona czy uszyta sukienka nie została następnie „uwięziona” w szafie, ale żeby służyła nam jak najdłużej, często niezależnie od okazji. Zadowolenie z zakupu oraz własnej pracy wydaje się największą nagrodą i sprawia, że czujemy się po prostu szczęśliwe i spełnione przede wszystkim jako piękne, atrakcyjne kobiety.

Sukienki na wesele

Mimo to są takie okazje, na które nie wybierzemy się w sukience codziennej, ponieważ wymagają od nas znacznie rozsądniejszego podejścia i przygotowań. Jedną z takich okazji jest oczywiście ślub i wesele, czyli uroczystość, na której oprócz tego, że chcemy dobrze wyglądać, chcemy także dobrze się bawić. Ważny jest wówczas wybór kreacji dopasowanej do naszej sylwetki i umożliwiającej swobodne ruchy, np. podczas tańca. Modne sukienki na wesele powinny odpowiadać typowi naszej figury. Jeśli zależy nam na ukryciu szerszych bioder, wystarczy wyeksponować biust i talię. W optycznym modelowaniu sylwetki sprawdzą się tkaniny sztywniejsze, m.in. szyfon. Szerokie ramiona zatuszujemy z kolei, wybierając sukienki z nieco dłuższym rękawkiem. Drobne kobiety powinny zdecydować się raczej na proste, wąskie kroje.

Sukienki wieczorowe

Kolejną szczególną okazją są randki i wyjścia na inne wieczorne spotkania. Sukienki wieczorowe długie i modne jednocześnie podkreślą naszą kobiecą sylwetkę, dodadzą nam uroku i sprawdzą się jako strój elegantszy niż codzienny. Kobiety, które nie lubią długich sukienek, mogą jednak wybrać tradycyjną, klasyczną małą czarną, która dodatkowo co nieco odkryje i sprawi, że poczujemy się tak kobieco jak nigdy dotąd. Najważniejsze jest to, żeby sama sukienka nie zdominowała danej okazji – pamiętajmy, że jest zaledwie dodatkiem do doskonałej zabawy i naturalnej kobiecości.

Dodaj komentarz