EdukacjaPolecanePoradyZdrowie

Skuteczne sposoby na trądzik

girl-2032802_1280Trądzik – czy to młodzieńczy czy to już w dorosłym życiu – może skutecznie obniżyć naszą pewność siebie. Skóra trądzikowa nie wygląda zbyt estetycznie, ale nie każdy wie, jak można walczyć z tym problemem. Stosowanie popularnych preparatów, reklamowanych w telewizji, zwykle nie przynosi żadnych efektów. Jak możemy radzić sobie z trądzikiem? Czy istnieje jakiś skuteczny sposób?

Mycie twarzy

Wielu osobom w młodym wieku wydaje się, że używając żeli czy mydeł antybakteryjnych, pozbędą się trądziku raz na zawsze. Jednak przyczyną problemu niekoniecznie muszą być bakterie. W wieku dojrzewania jest to głównie sprawa szalejących w organizmie hormonów. Niestety jeśli stosujemy takie preparaty przez dłuższy czas, możemy sobie jedynie zaszkodzić, ponieważ nasza skóra będzie przesuszona, a objawy trądziku mogą się nasilić.

Zamiast żelów antybakteryjnych, stosujmy łagodne preparaty myjące. Wystarczy myć twarz 1-2 razy dziennie, by odpowiednio zadbać o skórę, a jednocześnie jej nie przesuszyć.

Tonik i krem na cerę trądzikową

Po każdym myciu twarzy, warto zastosować tonik, który nie tylko zwęzi pory, ale także odświeży skórę. Pamiętajmy jednak, by w jego składzie nie znalazł się alkohol, bowiem podrażniona skóra jeszcze bardziej pobudza gruczoły łojowe do większej aktywności. Jeśli nasza cera jest sucha, warto stosować lekkie kremy nawilżające, które nie zatykają porów.

Złuszczanie skóry

Ujścia gruczołów łojowych często blokowane są przez martwe komórki naskórka. Aby się ich pozbyć, możemy zastosować peeling. Jednak przy problemach z trądzikiem nie polecamy preparatów z drobinkami ścierającymi, ponieważ mogą nasilić objawy choroby. Lepiej jest stosować peelingi enzymatyczne (z enzymami owocowymi lub ziołowymi, rozpuszczającymi martwy naskórek) albo preparaty z kwasami owocowymi. Warto również udać się na peeling chemiczny do kosmetyczki. W czasie takiego zabiegu stosowane są kwasy owocowe AHA (glikolowy, mlekowy, migdałowy) oraz BHA (salicylowy). Jeśli interesuje Was peeling kwasami we Wrocławiu, zapraszamy na stronę: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami.

Dodaj komentarz