DomPolecane

Remont szybko i sprawnie

Remont mieszkania czy domu to zawsze duże wyzwanie. Dzięki nowym technologiom może być jednak dużo łatwiejszy i przyjemniejszy.

Co to jest sucha zabudowa?

Sucha zabudowa wnętrz to wszystkie metody wykończenia wnętrz, które nie wymagają użycia tzw. wody zarobowej. Są to bardzo nowoczesne, lekkie technologie budowlane, wykorzystywane przede wszystkim do wykańczania i aranżacji każdego rodzaju pomieszczeń. Dzięki płytom kartonowo-gipsowym remont przebiega dużo szybciej i sprawniej, a dzięki ograniczeniu prac tynkarskich jest również czystszy. 

Zastosowanie suchej zabudowy

Równa powierzchnia ścian z płyt kartonowo-gipsowych stanowi doskonały podkład pod płytki, tapety i farby. Płyty kartonowo-gipsowe są niezastąpione gdy chcemy postawić ściankę działową. Lekka konstrukcja tego typu ścian nie obciąża stopu. Ścianki kartonowo-gipsowe można więc stawiać w każdym niemal miejscu. Dodatkowo przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych można bez problemu wykonywać różne, nawet najbardziej wymyślne zabudowy. Montaż ścian nie jest bardzo skomplikowany, niemniej jednak warto prace te zlecić fachowcom. Dzięki temu będziemy mieli pewność odpowiedniego doboru materiałów i gwarancję najwyższej jakości wykonanej usługi. 

Sucha zabudowa wnętrz to również doskonałe rozwiązanie do podwieszania sufitów. Konstrukcja taka jest bardzo lekka i pozwala na tworzenie bardzo wymyślnych, wielopoziomowych, finezyjnych rozwiązań. Podwieszany sufit może zakryć stary i zniszczony. Służy również do obniżania wysokich pomieszczeń, dzięki czemu można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wszelkiego rodzaju instalacje można również zamaskować dzięki podwieszanemu sufitowi. Dzięki płytom karton-gips w bardzo łatwy sposób można wyremontować i zagospodarować np. nieużywane poddasze. 

Rodzaje płyt kartonowo-gipsowych

Płyty kartonowo-gipsowe dzielą się na kilka rodzajów. Innych płyt będziemy używać do pomieszczeń suchych, innych do pomieszczeń narażonych na większą wilgotność. Można również nabyć płyty o podwyższonej odporności na temperaturę. Wszystkiego na temat suchej zabudowy wnętrz można dowiedzieć się tutaj: https://termobud.com.pl.