Przeprowadzka z psią ferajną – od czego zacząć?

pexels-photo-350748Od nowego roku pragniesz zacząć przygotowania do wyprowadzki za granicę? Masz tam rodzinę lub przyjaciół, do których pragniesz dołączyć? A może widzisz tam większe możliwości do rozwoju swojej kariery? Pamiętaj, że jeśli posiadasz zwierzęta, wszystkie plany musisz zorganizować odpowiednio wcześniej.

Po pierwsze dokumenty

Jeśli załatwiłeś już dokumenty dla siebie, to nie koniec przygody. Twoje zwierzaki, które chcesz zabrać ze sobą, będą traktowane podobnie jak inni pasażerowie. To oznacza, że potrzebują odpowiedniego kompletu bieżących badań, szczepień a nawet wymagają wyrobienia zwierzęcego paszportu. Każdy transport zwierzaka z jednego kraju do drugiego to masa formalności, której należy skrupulatnie dokonać.

Masz psa, czy kota? W tym wypadku to bez znaczenia. Każdy zwierzak potrzebuje kompletu badań. Zadzwoń do weterynarza (http://duowet.net/) i dowiedz się,co musisz zrobić i kiedy masz się u niego pojawić, by Twoje zwierzaki mogły jechać z Tobą. Przede wszystkim trzeba zrobić komplet badań na choroby zakaźne, zaszczepić zwierzaka na wściekliznę lub w przypadku kota, przeciwko kocim chorobom. Zdiagnozować, czy są jakieś przeciwwskazania do wyjazdu i złożyć w książeczce zdrowia wszystkie potrzebne podpisy. Dopiero po tych procedurach, będzie możliwe wyrobienie paszportu zwierzaka (http://duowet.net/znakowanie-mikroczipem-oraz-zakladanie-paszportu/).

Po drugie, gdzie się wybierasz?

Czy czeka Cię naprawdę długa wyprawa? Czym będziecie podróżować – samochodem, czy samolotem? W zależności od rodzaju transportu, będziesz musiał przygotować się na inne przepisy. Dla przykładu, by podróżować pociągiem z małym pieskiem lub kotem, wystarczy posiadać transporter a nikt nie będzie miał nic przeciwko Twojemu przyjacielowi. Większe psy wymagają kagańca. Czasem w ogóle nie można ich ze sobą zabrać a czasem można usiąść w specjalnym przedziale. W przypadku samolotów, duże zwierzaki zazwyczaj umieszczane są w oddzielnym pomieszczeniu.

Aby móc jechać/lecieć z pupilami, trzeba się odpowiednio wcześniej zorientować w wymaganiach przewoźnika. Należy być także przygotowanym na dodatkowe opłaty. Przelot z kotem, czy psem może Cię sporo kosztować a jeśli masz całą gromadę zwierzaków, koszty mogą Cię przerosnąć, jeśli nie zorganizujesz dużej kwoty odpowiednio wcześniej.