EdukacjaPorady

Pożegnanie z latem

girl-3522221_960_720Nie można udawać, że nie wiemy, iż jesień zbliża się wielkimi krokami, mimo że aura za oknem jeszcze tego nie pokazuje. Zmienią się więc nasze oczekiwania co do ubiorów, zwiewne sukienki zastąpimy cieplejszymi dzianinami, zamiast lekkiego sweterka trzeba będzie pomyśleć o płaszczu czy kurtce.

Uroczystości, spotkania

Jesień to także pora różnego rodzaju uroczystości rodzinnych czy biznesowych. Warto wtedy zrobić przegląd szafy i uzupełnić naszą garderobę o nowe elementy do jesiennej stylizacji. Jeśli na przykład dostaniemy zaproszenie na uroczystość bardzo elegancką, będziemy musieli przejrzeć ofertę zawierającą sukienki balowe oraz całą gamę sukienek koktajlowych czy wieczorowych. W zależności od naszych upodobań znajdziemy kreacje proste, zawsze piękne w swych klasycznych fasonach albo te bardziej wyrafinowane, podkreślające figurę, ukazujące to, co chcemy podkreślić.

Inspiracje jesienne

Kiedy myślimy o stylizacji związanej z porą roku, to jesienne inspiracje oferują nam bogatą gamę soczystej kolorystyki. Z pewnością wśród naszej garderoby nie może zabraknąć ognistej czerwieni, który to kolor ożywi smutne, słotne dni. W palecie barw jesieni znajdziemy też paloną żółć, brązy i beże idealnie nadające się na płaszcze damskie jesień zima. Również szarości będą modne tej jesieni, a dla przełamania możemy pokusić się o płaszcz bądź sukienkę w czerwoną kratę.

Jeśli chcemy myśleć o prognozowaniu  trendów na sezon jesienno-zimowy, nie możemy nie wspomnieć o  pelerynach, ponczach i narzutkach – można nawet pokusić się o stwierdzenie, że będą najważniejszymi okryciami wierzchnimi tego okresu. Projektanci kuszą nas eksperymentami modowymi, proponując śmiałą kolorystykę strojów. I tak, nie tylko różowe sukienki czy też spodnie będą się starały przełamać kolorystyczne schematy, ale też garnitury czy płaszcze. Dla tych, którzy nie boją się śmiałych rozwiązań, proponuje się dość odważny róż w stylizacji „od stóp do głów” ale tutaj należy zachować ostrożność, nie wszystko co pasuje na wybiegi musi się przyjąć na nasze ulice. Podobnie będzie z wzorami, które wielu z nas kojarzy z kiczem – cętki i wszelkiego rodzaju motywy zwierzęce znów będą na topie.

Dodaj komentarz