Polecane

Oświetlenie w domu myśliwego

log-cabin-1594361_960_720Nie trzeba być projektantem wnętrz, żeby wiedzieć, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Odpowiedni dobór lamp oraz żyrandoli wpłynie nie tylko na funkcjonalność pomieszczeń, ale również na nastrój wszystkich mieszkańców domu oraz atmosferę.

Światło w domu

Projektując dom przywiązujemy ogromną wagę do każdego szczegółu, doboru odpowiednich kolorów oraz dodatków. Bardzo ważne jest również oświetlenie, które sprawi, że wnętrza będą piękne i nastrojowe. Razem ze zmianami pór roku, zmienia się ilość naturalnego światła zaglądającego do naszego domu, dlatego musimy wspomagać się światłem sztucznym, zwłaszcza wieczorami. Dobrze rozmieszczone źródła światła ułatwią funkcjonowanie wszystkim domownikom, a wnętrza będą piękne i nastrojowe również wieczorem.

Oświetlenie salonu myśliwskiego 

Wybór właściwego oświetlenia do pomieszczeń takich jak salon, jest bardzo trudny. Wymaga on różnorodnego oświetlenia i z reguły stosuje się wszystkie możliwe typy lamp – wiszące, lampy stojące czy kinkiety. Salonowe oświetlenie musi więc spełniać trzy funkcje – rozjaśniać pomieszczenie, budować nastrój oraz podkreślać elementy wyposażenia. Dobór właściwego oświetlenia do salonu urządzonego w stylu myśliwskim jest o wiele trudniejszy, ze względu na nietypowe dodatki, trofea czy wyposażenie takie jak meble z poroża https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16 . Nieraz też w salonach tego typu króluje ciemne drewno, które może pasuje idealnie do tego klimatu, ale sprawia wrażenie, że pomieszczenie jest ciemne, przytłaczające. Również dominujące kolory ziemi dodatkowo przyciemniają pokój. Na szczęście mamy ogromny wybór wszelkiego rodzaju lamp czy żyrandoli, które dają odpowiednią ilość światła oraz wyeksponują myśliwskie dodatki. Warto więc wybrać oświetlenie w stylu łowczych, lampa z poroża niewątpliwie doda temu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Również żyrandol wykonany z poroża będzie nie tylko spełniać swoją oczywistą funkcję, ale idealnie wpasuje się w łowieckie wnętrze. Ze względu na to, że można wybrać taki z mniejszą lub większą ilością żarówek, każdy myśliwy i wielbiciel lasu wybierze taki, który idealnie oświetli salon.

Dodaj komentarz