Zdrowie

Na czym polega wyjątkowość soczewek progresywnych?

Szkła progresywne to najbardziej zaawansowane pod względem konstrukcji soczewki okularowe. Dzięki wielu technologicznym innowacjom zastosowanym przy ich produkcji progresywne szkła wręcz imponują możliwościami, jakie dają użytkownikowi. Czym w praktyce wyróżniają się okulary progresywne i co sprawia, że okularowe soczewki progresywne cieszą się tak wielką popularnością?

Jak działają okularowe szkła progresywne?

Progresywne soczewki okularowe przeznaczone są do korygowania prezbiopii. Prezbiopia spowodowana jest przez naturalne zmiany w budowie i funkcjonowaniu soczewki wewnątrzgałkowej oka, która staje się mniej elastyczna, a przez to nie jest w stanie zapewnić zmiany ostrości widzenia na bliskie odległości. Prezbiopia objawia się zauważalnymi trudnościami przy czytaniu, pisaniu, korzystaniu z telefonu itp. Wieloogniskowe szkła progresywne o strefowej budowie, zapewniają pożądaną ostrość widzenia na każdą odległość: w bliży, dali i na odległości pośrednie. W praktyce więc niezależnie od współistnienia różnych wad wzroku, okulary progresywne pozwalają widzieć ostro w każdej sytuacji i zastępują kilka par okularów dedykowanych do różnych czynności. Każdy, kto zdecyduje się na soczewki progresywne, nie będzie potrzebował dodatkowych okularów do czytania, oglądania TV czy jazdy samochodem.

Czym wyróżniają się soczewki progresywne?

Progresywne szkła okularowe dzięki swojej złożonej budowie są w stanie zagwarantować użytkownikowi wyraźne widzenie w każdej sytuacji, ponieważ poszczególne ich strefy zapewniają ostre widzenie zarówno w bliży, jak i na odległości pośrednie i w dali. Najnowocześniejsze soczewki progresywne tworzone przez HOYA, lidera zaawansowanych rozwiązań optycznych, gwarantują przy tym płynne przejścia między odległościami, dzięki czemu widzenie przez szkła progresywne HOYA jest bardzo naturalne i wyjątkowo komfortowe. Progresywne soczewki HOYA są tworzone „na miarę” – ich konstrukcja w każdym detalu bierze pod uwagę indywidualne potrzeby wzrokowe użytkownika, jego tryb życia, wiek i preferencje, a to przekłada się na maksymalnie wysoką jakość widzenia, jego płynność, stabilność także w czasie ruchu, a finalnie również bardzo szybką i łatwą adaptację do wieloogniskowych szkieł. W pełni zindywidualizowane szkła progresywne HOYA mogą być tak niezawodne, ponieważ HOYA tworzy je przy użyciu wielu unikalnych i pionierskich technologii, takich jak np. Binocular Harmonization Technology, która gwarantuje odpowiednią korekcję w każdym punkcie soczewki i równoważy różnicę w korekcji dla lewego i prawego oka, Technologia View Expansion zapewniająca szerokie, wolne od zniekształceń pola widzenia czy 3D Binocular Model redukujący zniekształcenia i efekt kołysania obrazu.

Okulary progresywne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Soczewki progresywne ułatwiają życie i zapewniają lepszą jakość widzenia na co dzień, niezależnie od podejmowanej aktywności. Dobrze dobrane, wysokiej klasy okularowe szkła progresywne, takie jak występujące w wielu wariantach spersonalizowane soczewki progresywne HOYA, pozwalają bez trudu obsługiwać różne urządzenia cyfrowe i przenosić między nimi wzrok (specjalizują się w tym np. szkła progresywne Hoyalux iD MySelf), komfortowo i bezpiecznie prowadzić samochód, uprawiać sport, a także chodzić po schodach, robić zakupy, czytać, oglądać TV, pracować i cieszyć się przy tym w każdej chwili perfekcyjnie ostrym i stabilnym widzeniem całego otoczenia, bez konieczności sięgania co chwila po inną parę okularów.