Polecane

Brakuje Ci gotówki? Auto pożyczka to sposób na szybki zastrzyk pieniędzy!

Jesteś dłużnikiem, który jest wpisany w BIK i KRD? A może Twoja zdolność kredytowa jest za niska, aby uzyskać tradycyjny kredyt? Jeżeli potrzebujesz gotówki i to szybko – mamy dla Ciebie rozwiązanie! Auto pożyczka to kredyt, który szybko zyskuje na swojej popularności. Gotówkę otrzymujemy przy minimum formalności i to w kilka dni od złożenia wniosku. Jednym z głównych warunków, aby ją uzyskać, jest posiadanie sprawnego samochodu. Na czym polega? Jakie warunki należy spełnić? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Życzymy miłej lektury! 

Auto Pożyczka – Na czym polega?

Aby móc uzyskać Auto pożyczkę musimy posiadać sprawny samochód, który jest uznany za nowy – ten będzie tzw. zastawem. Jest to zabezpieczenie banku przed ewentualnym brakiem spłaty kredytu. Dlatego jeśli nie płacimy – tracimy samochód. Pożyczkę takową możemy uzyskać nawet jeśli jesteśmy wpisani w BIK i KRD, albo mamy bardzo słabą zdolność kredytową. Jest to o wiele bezpieczniejsza forma zastawu niż zastawa nieruchomości. W razie jakichkolwiek problemów z zapłatą stracimy nasz samochód, ale nadal będziemy mieli gdzie mieszkać. Jeśli wiecie już na czym polega auto pożyczka, to możemy przejść do wyjaśnienia warunków, które należy spełnić. 

Auto Pożyczka – Warunki, które należy spełnić

O kredyt takowy może starać się każdy właściciel auta, który jest jedynym właścicielem tego pojazdu. Bank po zaakceptowaniu naszego wniosku poprosi nas o wpisanie go jako współwłaściciela. Jest to forma zabezpieczenia, o którym była mowa wcześniej.. Ratę kredytu, oraz kwotę, którą otrzymamy możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora. Osoby z niską zdolnością kredytową również mogą starać się o takowy kredyt. Jak również takie, które posiadają aktywne zajęcia komornicze albo wpisane są w KRD i BIK. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki, a nie spełniają ww. warunków udzielenia kredytów na tradycyjnych warunkach.

Aby mieć możliwość uzyskania auto pożyczki, pierwszym i najważniejszym warunkiem będzie oczywiście posiadanie sprawnego samochodu. Auto nie może zostać uznane za stare(nie tyczy się to aut kolekcjonerskich czy zabytkowych, które potrafią być o wiele bardziej wartościowe). Oczywiście im większa wartość pojazdu, tym większa możliwa do otrzymania gotówka. Kolejnymi warunkami są:

  • ważny dowód osobisty,
  • pełnoletność,
  • ważne ubezpieczenie OC/AC,
  • dowód rejestracyjny,
  • ważny przegląd techniczny.

Jeśli spełniamy i akceptujemy powyższe warunki, to możemy złożyć wniosek o kredyt pod zastaw samochodu przez internet, bądź też w placówce pożyczkodawcy.

Auto Pożyczka – Ostatnia prosta

Po zaakceptowaniu wniosku przez pożyczkodawcę, zostaniemy poproszeni o wpisanie go jako współwłaściciela pojazdu. Możemy to zrobić w najbliższym wydziale komunikacji. Po wypełnieniu wniosku prawidłowo otrzymamy odpowiednie potwierdzenie wpisu. Wpis ten dostarczamy pożyczkodawcy. Jeśli wszystko zostało wykonane przez nas prawidłowo – gotówki możemy spodziewać się do 48h!