Modne kurtki damskie na jesień i zimę

fashion-1063100_640

Na jesień i zimę każda z nas powinna mieć w szafie co najmniej jedną ocieplaną kurtkę, która dobrze ochroni nas przed zimnem, deszczem oraz chłodnym wiatrem. Oczywiście, przy tak dużej dostępnej gamie fasonów i wzorów będziemy chciały mieć zapewne kilka różnych modeli, zarówno takich bardziej eleganckich, jak też i sportowych czy zwykłych.

Kurtki damskie (http://heppin.com/kurtki_plaszcze_damskie_moda_damska_k-128.htm) to obecnie bardzo wygodne stroje. Czasy puchowych, sztywnych ubrań już minęły i obecnie możemy nosić wygodne okrycia, które nie poszerzają nas optycznie. Często trudno jest odróżnić cienką kurtkę na jesień od ciepłego modelu na zimę, ponieważ obie zajmują tak samo mało miejsca.

Jednym z najmodniejszych ostatnio fasonów są tak zwane parki. To proste kurtki o nieco militarnym fasonie, dłuższe oraz zazwyczaj w wojskowych kolorach: szarościach, oliwkowej zieleni. Ich dłuższy krój dobrze chroni nas przed zimnem oraz świetnie pasuje do różnych strojów. Taka kurtka najlepiej się jednak sprawdzi w duecie ze zwykłymi dżinsami i ciężkimi butami. To idealny strój na spacer z psem czy zakupy – prosty, codzienny i wygodny.

Niektóre kurtki to modele, które doskonale nadają się zarówno na jesień, jak i na niezbyt chłodną zimę. Warto mieć w swojej szafie taki uniwersalny model, który zapewni nam komfort zarówno w czasie deszczu, jak i też mrozu. Jesienna aura jest bardzo zmienna. Czasami w południe jest temperatura blisko 10 stopni, a wieczorem – ujemna, jak zimą, dlatego lepiej mieć kurtkę, w której zawsze będzie nam ciepło i wygodnie. Najlepiej, aby była zapinana na suwak oraz żeby miała kaptur – przyda się nam na pewno, kiedy złapie nas na mieście deszcz. Kaptur to również doskonała ochrona przed zimnem dla głowy, zwłaszcza, jeśli nie lubimy nosić czapek.

Dobra jesienno-zimowa kurtka powinna również być uniwersalna pod względem kroju, aby pasować do wielu ubrań – zarówno do bardziej eleganckich spodni i butów, jak i do tych bardziej codziennych. W tak szerokiej ofercie, jaka jest obecnie dostępna, na pewno znajdziemy idealny model.

Dodaj komentarz