EdukacjaLifestylePorady

Depilacja woskiem – zabieg dla kobiet i mężczyzn

beautiful-1274056_640

Zimą nasze ciało wymaga wzmożonej pielęgnacji, ponieważ skóra okryta jest kilkoma warstwami ubrań. Często staje się przesuszona i musimy ją nawilżać różnego rodzaju olejkami, balsami oraz specjalnymi masłami. O tej porze roku nie zapominamy również o regularnej depilacji ciała. Każda z kobiet ma ulubione metody usuwania włosków. Możemy pozbyć się zbędnego owłosienia przy pomocy depilatora elektrycznego albo też maszynki do golenia. Możemy również użyć wielu innych kosmetyków, dostępnych w drogeriach, takich jak chemiczne kremy do depilacji, wosk oraz pasta cukrowa. Dodatkowo gabinety kosmetyczne oferują także depilację laserową.

Jedną z metod, która przynosi bardzo dobre efekty, jest depilacja woskiem. Możemy ją wykonać w domu lub też skorzystać z usług salonu kosmetycznego. Gdy decydujemy się na samodzielne wykonanie depilacji, korzystamy z dostępnych plastrów woskowych. Jednak mają one mniejszą skuteczność niż płynny wosk. Tą metodą usuwamy owłosienie z całego ciała, np. rąk, nóg, wąsika, pach, a nawet bikini. Owłosienia pozbywamy się na kilka tygodni, ponieważ nakładany wosk dociera aż do cebulek włosów. Poza tym po zabiegu włosy odrastają w mniejszej ilości oraz cieńsze. Nie poleca się jednak tej metody dla osób ze skórą naczynkową.

Najlepsze efekty uzyskamy usuwając włosy o długości 1 cm. Rozgrzany wosk rozprowadzamy na wybranej partii ciała, a następnie nakładamy na niego fragment materiału lub też papieru. Jeżeli konsystencja wosku jest odpowiednia to dodatkowo go nie przykrywamy. Włoski usuwamy, po wystygnięciu wosku, odrywając plastry szybkim ruchem tak, aby włos znalazł się pod kątem 40 stopni. Taka czynność powoduje ból, dlatego też zaleca się depilację woskiem w gabinetach kosmetycznych, gdzie profesjonalna kosmetyczka zrobi to w sposób zdecydowany i w miarę bezbolesny.  Zabiegi woskiem w salonach piękności mają przystępne ceny i każdy może z nich skorzystać. Ta metoda depilacji jest również popularna wśród mężczyzn, którzy chcą zadbać o wygląd swojego ciała. Panowie decydują się na usunięcie owłosienia, np. torsu lub pleców.

Easy Waxing – Studio Depilacji Woskiem i Kosmetyki
Witryna: http://easywaxing.pl/pl/
Adres: Grzybowska 39, 00-855 Warszawa
Telefon: 22 400 25 29

Dodaj komentarz