GadżetyPorady

Laptop do domowego użytku – co wybrać w rozsądnej cenie?

P1000571Co robi wielu ludzi, którzy chcą kupić laptopa do domowego użytku? Z pewnością wielu z nich idzie do sklepu, ogląda wszystkie modele i wybiera ten, który najbardziej im odpowiada. Ale nie każdego stać na to, by kupić naprawdę dobrego laptopa. Często jest to wydatek rzędu 3000, 4000, a nawet 5000 zł. Co możemy zrobić, jeśli chcemy dobry sprzęt w dość niskiej cenie? Z pomocą przychodzą laptopy poleasingowe.

Jaki laptop najlepszy?

Parametry laptopa powinny zależeć  od tego, do jakich celów będziemy go używać. W pojęciu „użytek domowy” może mieścić się wszystko – przeglądanie internetu, granie, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, pisanie i korzystanie z pakietu Office, a być może nawet obróbka grafiki. Obecnie już standardem są pamięci RAM rzędu 8GB. Coraz częściej też wybieramy dysk SSD, zamiast HDD, ponieważ jest dużo szybszy i wydajniejszy. Jeśli chodzi o procesor, najlepiej wybrać minimum Intel Core i5. Karta graficzna? Jeśli nie zajmujemy się obróbką czy nie chcemy grać w najnowsze gry, możemy postawić na zintegrowaną grafikę Intela. Jeśli jednak oczekujemy od grafiki czegoś więcej, pomyślmy o rozwiązaniach dedykowanych, np. Nvidia czy Radeon. Oczywiście warto również pomyśleć przy okazji o lepszej rozdzielczości matrycy. Jeśli zdarza nam się pracować na dworze czy przy intensywnym świetle, kupmy sprzęt z matową powłoką. Jeśli mamy małe dzieci i boimy się o jego wytrzymałość, warto rozejrzeć się za modelem z obudową magnezową czy aluminiową.

Gdzie kupić laptopa?

Powiedzieliśmy już sobie, że nie każdego stać na kupno nowego sprzętu prosto z supermarketu. Ale dlaczego nie mielibyśmy zainwestować w laptopy poleasingowe (http://www.servecom.pl/laptopy)? Są to notebooki klasy biznesowej, które wcześniej używane były w firmach w ramach umowy leasingu. Jak się zapewne domyślacie, sprzęt wcale nie jest zniszczony. W większości przypadków znajdziemy jedynie lekkie ślady użytkowania w postaci drobnych rys. Wszystko przez to, że laptopy te mają bardzo wytrzymałe konstrukcje. Warto kupować laptopy używane w sklepach stacjonarnych, bowiem mamy pewność, że są one dokładnie sprawdzane pod względem sprawności i możemy je zobaczyć przed kupnem. Dodatkowo tego typu sklepy zapewniają również gwarancję – zwykle roczną lub półroczną.

Dodaj komentarz