Polecane

Kursy językowe dla dorosłych – jak zdecydować się na najlepszy?

Jak wybrać odpowiedni kurs języka angielskiego? Od czego powinniśmy zacząć przed wyborem kursu czy szkoły językowej? Skorzystać z podpowiedzi znajomych? Kierować się opiniami? Rynek oferuję nam wiele kursów i szkół językowych, ale to na metodę nauczania powinniśmy zwrócić uwagę, oczywiście skuteczność nauczania danej szkoły jest równie ważna.

Najbardziej popularna metoda nauczania

Najbardziej obleganą metodą jest Direct Method For English –  czyli metoda bezpośrednia. Jest ona przeznaczona dla osób początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych, a szczególnie polecana dla osób którzy nie czują się swobodnie używając języka obcego. Metoda ta opiera się na tym by ośmielić do częstszego używania języka obcego.

Metodą tą posługuje się między innymi szkoła angielskiego Częstochowa  http://tarkowski.edu.pl/ . Metoda bezpośrednia od tradycyjnej różni się tym iż w tradycyjnej bardziej stawiane jest na aspekt gramatyczny, w metodzie bezpośredniej stawiamy na proces realnej umiejętności mówienia w języku obcym.

Szkoły czy jednak kursy językowe?

Większość z nas staje przed wyborem szkoły lub kursu, czym się to różni? Szkoły zazwyczaj mają spore grupy uczniów, więc nie każdy będzie w stanie skupić się na przerabianym materiale. Co innego kursy, bowiem tak dopasowują nam odpowiednią metodę, starają się umieścić nas w mniejszych grupach, i dostosowują materiał do naszego aktualnego poziomu umiejętności.

Kursy nauki języka angielskiego dla dorosłych zapewniają nam dobrych lektorów, którzy mają za zadanie wyzbyć z nas bariery przed mówieniem w języku obcym. To my uczniowie jesteśmy w tym najważniejsi, realna pomoc w opanowaniu danego materiału, pozbyciu się barier językowych, to podstawy na której opierają się kursy.

Istotną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to renoma danej szkoły czy kursu. Warto poczytać opinię w intrenecie, czy popytać znajomych. Wiele szkół czy też kursów oferuję darmowe lekcję zanim zdecydujemy się zapisać na pełen kurs, czy rok gdy chodzi o szkołę. Nie decydujmy się na pierwszy lepszy bo promocja, wybierzmy tak by faktycznie z niego skorzystać.