Kawa – napój dla meteopatów i pesymistów

Niskie ciśnienie, deszczowa pogoda lub zły nastrój psują Ci dzień? Nie ma na to lepszego lekarstwa niż kawa. Bez względu na to, pod jaką postacią ją zaparzysz, doda Ci energii, podniesie ciśnienie krwi i skutecznie poprawi humor. O tych i innych dobroczynnych właściwościach małej czarnej przeczytasz w tym artykule.

Dobroczynne właściwości kawy

Kawa najlepiej smakuje w towarzystwie łakoci – ciasta, czekoladek lub lodów. Dlatego mówi się, że jest dobrym sposobem na poprawę nastroju. Jednak, gdy liczymy kalorie, nie musimy obawiać się, że mała czarna bez słodkiego dodatku nie zadziała. Nawet espresso bez cukru zwiększy naszą wydajność i chęć uśmiechnięcia się. Zawsze możemy dodać do niego mleko odtłuszczone, miód lub zrobić latte macchiato z wegańskimi lodami. W ten sposób zastąpimy niezdrowy deser, łakociami przyjaznymi dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Co jeszcze zawdzięczamy kawie? Kofeina słynie z właściwości wspomagających odchudzanie. Przyspiesza metabolizm, reguluje procesy trawienne i jest idealnym napojem po tłustym i sutym obiedzie. W wielu krajach kawę podaje się nawet po kolacji (Szwecja i Turcja), by przyspieszyć procesy trawienne.

Jak zaparzyć kawę na poprawę nastroju?

Z pewnością tradycyjne sposoby zaparzania kawy nie zawsze się sprawdzają, ponieważ pochłaniają wiele czasu. Kiedy zależy nam na szybkim podładowaniu swoich baterii i poprawie humoru, idealnym rozwiązaniem będzie kawa w saszetkach. Jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a cały proces jest bardzo szybki. Wystarczy umieścić saszetkę w rączce na zmieloną kawę w ekspresie, dolać wody i gotowe. Nie ma więc lepszego sposobu na perfekcyjny początek dnia niż ekspresowo przyrządzona mała czarna – poprawa efektywności i lepszy nastrój gwarantowany.

Jaką kawę pić dla dobrego samopoczucia?

Zwykła czarna kawa może w końcu nam się znudzić. Wtedy możemy zachwycić swoje podniebienie małą czarną z dodatkiem różnych aromatów smakowych, np. orzecha, czekolady lub wanilii. Kawa pads może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz wypróbować nowych smaków espresso lub americano w smakowych wersjach.