Bujny zarost męski – jak to osiągnąć, gdy włosy nie chcą rosnąć?

Od dłuższego czasu zarost męski jest coraz chętniej noszony przez wielu panów. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków oraz akcesoriów do pielęgnacji brody, a moda zdaje się nie przemijać. Jednak nie każdy, pomimo szczerych chęci, może pochwalić się bujnym owłosieniem na twarzy. Co robić w takiej sytuacji? Poznaj najlepsze sposoby na to, jak osiągnąć gęsty zarost na twarzy!

Od czego zależy gęstość zarostu męskiego?

Na porost zarostu męskiego wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim znaczenie ma genetyka, dlatego jeśli w rodzinie mężczyźni raczej nie mogli pochwalić się gęstą brodą, Twoja prawdopodobnie również nie będzie imponująca. Duże znaczenie ma też poziom testosteronu w organizmie. Odwrotnie, niż w przypadku włosów na głowie, im więcej tego hormonu, tym lepiej dla brody i wąsów. Warto przy tym pamiętać, że zarost u mężczyzn pojawia się dopiero w wieku dojrzewania i nawet po 20. roku życia prawdopodobnie nie będzie szczególnie gęsty. Zazwyczaj bujną brodą mogą pochwalić się dopiero panowie po 30. urodzinach.

Nie bez znaczenia jest również dieta oraz tryb życia. Niektóre składniki odżywcze mogą przyspieszyć porost owłosienia na twarzy. Należą do nich między innymi cynk, beta-karoten, magnez i witamina D. Również stosowanie używek, np. palenie papierosów, może mieć negatywny wpływ na wygląd brody.

Domowe sposoby na gęsty zarost u mężczyzny

Domowe sposoby na to, jak przyspieszyć pojawianie się męskiego zarostu, w wielu przypadkach przynoszą dobre efekty. Skuteczne powinno się okazać odstawienie używek, a także zmiana diety. Najlepiej, aby obfitowała w zielone warzywa, jak szpinak, brukselka czy brokuły, a także w ryby i owoce morza. Cennym składnikiem jadłospisu będzie również marchewka. Dodatkowo należy wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Niezbędny będzie między innymi zakup kartacza, który masuje skórę na brodzie, poprawiając jej ukrwienie, co może przyspieszyć porost zarostu męskiego. Należy również odpowiednio się wysypiać. Kolejnym czynnikiem, który stymuluje porost włosów na brodzie, są ćwiczenia fizyczne. Dzieję się tak dlatego, że w ich wyniku organizm zaczyna wytwarzać więcej testosteronu. Uważa się również, że pozytywny wpływ na porost brody jest wcieranie we włosy i skórę oleju kokosowego. Dobre efekty przynosi także mycie brody w zimnej wodzie.

Profesjonalny sposób walki z rzadkim zarostem – przeszczep włosów Smart Graft

Chociaż powyższe sposoby na bujny zarost męski nierzadko przynoszą bardzo dobre rezultaty, niekiedy nie są one wystarczające. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie zasięgnięcie profesjonalnej pomocy. Najskuteczniejszą metodą będzie tu przeszczep włosów Smart Graft, przeprowadzany w Klinice Miracki. Ta rewolucyjna procedura bazuje na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych. Następnie przechowywane są one w sterylnych komorach. Potem przenoszone są one do drugiej komory, w której podlegają nawilżeniu z pomocą chlorku sodu. W trzeciej komorze schładzane są one do 6-8℃. Tam też odprowadza się sól fizjologiczną, co jest ostatnim krokiem do przygotowania przeszczepu.

Procedura gwarantuje nawet 98% przeżywalności przeszczepionych włosów zarostu męskiego. Zabieg Smart Graft jest niemal bezbolesny, a przy tym minimalnie inwazyjny. Czas trwania sesji najczęściej zamyka się w 4-6 godzinach. Nie jest natomiast wymagana rekonwalescencja i pacjent natychmiast po zakończeniu zabiegu może wrócić do domu. Należy natomiast pamiętać, aby przez ok. tydzień po jego wykonaniu unikać używek i nadmiernego wysiłku fizycznego, a do ok. miesiąca nie wystawiać miejsca pozabiegowego na działanie promieni słonecznych. Warto również zaopatrzyć się w dobry balsam łagodzący, ponieważ skóra po zabiegu może być podrażniona.

Sposoby na bujny zarost męski w dużej mierze zależeć będą od źródła problemu. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna jest w stanie pomóc nawet w trudniejszych przypadkach.