Porady

Język angielski dla każdego

school-73497_640

Współcześnie znajomość języka angielskiego jest niemal obowiązkowa. Coraz więcej pracodawców zatrdnia osoby, które potrafią płynnie nim władać. Ale znajomość języka angielskiego to nie tylko możliwość znalezienia lepszej pracy, ale także poprawa koncentracji, pamięci, poszerzenie horyzontów, poprawienie samooceny i wiele innych korzyści. Warto więc zastanowić się nad wyborem dobrej szkoły językowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową?

Na rynku istnieje wiele dobrych szkół językowych, dlatego wybór odpowiedniej nie jest najlepszy. Dlatego wybierając szkołę językową, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą tę decyzję ułatwić. Przede wszystkim, aby nauka była efektywna, zajęcia muszą odbywać się przynajmniej dwa razy w tygodniu i trwać minimum 90 minut. Ważne jest również, żeby grupy zajęciowe nie były zbyt duże, maksymalnie 10 osób. Dzięki temu lektor będzie mógł poświęcić więcej uwagi każdemu uczniowi. Nie bez znaczenia pozostaje również cena. Miesięczny koszt lekcji języka angielskiego nie powinien przekraczać 300 zł. Zazwyczaj są to kwoty do 250 zł, przy dwóch godzinach zajęć tygodniowo.

Należy również pamiętać, że dobra szkoła językowa z profesjonalnym lektorem nie jest kluczem do sukcesu. Liczy się przede wszystkim indywidualne zaangażowanie i praca. To one dają największe efekty. Badania pokazują, że już 15 minut nauki każdego dnia może przynieść niesamowite efekty, jednak ważna jest systematyczność i nauka na różne sposoby oraz korzystanie z różnorodnych źródeł. Talent językowy to mit, a Twoje efekty zależą tylko od Ciebie.

Język angielski metodą bezpośrednią

Istnieje wiele metod skutecznej nauki języka angielskiego. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Dużo zależy od indywidualnych predyspozycji, dlatego warto poszukać metody najlepszej dla siebie. Ostatnimi czasy najbardziej popularna staje się tzw. metoda bezpośrednia, która – podobnie jak powszechnie metoda Callana – opiera się głównie na konwersacji. Jednak w przeciwieństwie do Callana, metoda bezpośrednia nie zakłada tylko odpowiadania na pytania, ale całe konwersacje. Uczniowie na zajęciach rozmawiają ze sobą w obcym języku, odgrywając zaaranżowane przez lektora scenki. Na koniec każdego działu wykonuje się ćwiczenia z zakresu słownictwa i gramatyki, które mają utrwalić zdobyte umiejętności. Metoda ta zakłada samodzielne myślenie ucznia, naukę poprawnego budowania zdań i przede wszystkim wyzbycie się skrępowania związanego z rozmową w obcym języku.

Dodaj komentarz