Twoje piękno – depilacja pastą cukrową

sensual-239447_640

Pasta cukrowa to znane od wieków narzędzie, służące kobietom do usuwania wstydliwych włosków i poczucia piękna. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Gdzie z niej skorzystać?

Depilacja pastą cukrową ma swoje początki już na bliskim wschodzie. To tam kobiety od tysięcy lat wyrabiały domowe pasty, które do dzisiaj są bardzo popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Mimo, że świat zasypuje nas kolejnymi odkryciami w tej dziedzinie, wiele kobiet wybiera pastę cukrową jako swoją najlepszą metodę i sposób na epilację.

Dlaczego?

Pasta cukrowa posiada tylko naturalne składniki czyli cukier, połączony z wodą oraz z sokiem z cytryny co zapewnia brak podrażnień, a tym samym mogą ją stosować nawet osoby z alergią, czy skłonnością do uczulenia po innych formach depilacji. Jest to również najmniej inwazyjna metoda, ponieważ w żadne sposób nie ingerujemy przy tym związkami chemicznymi lub innymi nienaturalnymi składnikami, a co najważniejsze ta metoda jest dużo mniej bolesna, niż inne popularne środki stosowane do takich zabiegów. Pasta jest bardzo łatwa do zmywania wodą, co jest komfortowe i szybkie w przypadku osób, które są zabiegane i nie mają zbyt wiele czasu na długie zabiegi kosmetyczne, a do tego usuwa włoski krótsze niż inne metody, bo już 0.5 centymetra. Przy takim sposobie golenia, dodatkowo peelingujemy naszą skórę, więc tak naprawdę mamy dwa zabiegi w jednym, ponieważ oprócz samej depilacji otrzymujemy także naturalnie złuszczaną skórę.

Jak przygotować się do tego zabiegu?

Przede wszystkim, 24 godziny przed epilacją nie można korzystać z sauny ani wystawiać się na promieniowanie UV i nie nakładamy kosmetyków chemicznych na wydepilowane części ciała. Po zabiegu, również tego unikamy, a a oprócz tego powinno się przetrzeć epilowaną część ciała wodą utlenioną. Gdzie najlepiej wykonać taki zabieg? Profesjonalne gabinety kosmetyczne oferujące depilację cukrową zajmują się różnymi metodami depilacji i posiadają zespół fachowych pracowników. Obsługa i jakość depilacji, które są tam wykonywane jest warta polecenia. Warto znaleźć renomowany i przede wszystkim bezpieczny gabinet, w którym można wypróbować tą popularną metodę usuwania niechcianych włosków.

Dodaj komentarz